SGI Baltis Kryształowym Deweloperem 2008

SGI Baltis – szczecińska firma specjalizująca się w budowie wysokiej jakości mieszkań – zdobyła tytuł „Kryształowego Dewelopera 2008 roku”, a inwestycja Garden House uznana została za „Kryształowe Apartamenty 2008 roku”. Już drugi rok z rzędu deweloper został podwójnie nagrodzony za swoją działalność na rynku nieruchomości mieszkaniowych w konkursie magazynu „Apartamenty i Mieszkania”.

Konkurs organizowany przez magazyn „Apartamenty i Mieszkania” ma na celu wyróżnienie najlepszych inwestorów, którzy działając na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych, wpływają na jakość realizowanych inwestycji i wysoki standard wykończenia. Ideą przedsięwzięcia jest również nagrodzenie deweloperów, którzy wnoszą duży wkład w aranżację przestrzeni miejskiej poprzez poszukiwanie nowych trendów budowlanych i wprowadzanie ich w życie, a także przywiązują dużą wagę do interesów i potrzeb klientów.

Tytuł „Kryształowego Dewelopera 2008 roku” przyznano SGI Baltis „za zdobycie znaczącej i stabilnej pozycji na polskim rynku deweloperskim oraz dbałość o wizerunek firmy”.
SGI otrzymało również statuetkę „Kryształowych Apartamentów 2008 roku” za zespół mieszkaniowy Garden House, który uznany został za najbardziej luksusową inwestycję na Pomorzu Zachodnim. Nagroda przyznana została za „wysoki standard budynków, atrakcyjną formę przestrzenną oraz wysoką jakość wykończenia elewacji w inwestycji Garden House w Szczecinie”.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 15 stycznia b.r. w Warszawie. Nagrody w imieniu SGI Baltis odebrał Wiceprezes firmy, pan Grzegorz Kawecki.

„Jest mi niezmiernie miło kolejny rok z rzędu odebrać dwie prestiżowe nagrody dla SGI Baltis. Traktujemy to jako potwierdzenie, że nasze inwestycje spełniają oczekiwania klientów oraz cieszą się uznaniem ekspertów z branży. To dla nas także dodatkowa motywacja do realizacji kolejnych przedsięwzięć na wysokim poziomie, do zabiegania o satysfakcję naszych klientów.” – powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis.

Garden House to nowoczesne osiedle mieszkaniowe, które powstaje na Wzgórzach Warszewskich, w pełnej uroku szczecińskiej dzielnicy Warszewo, zabudowanej głównie domami jednorodzinnymi. Bliskość Puszczy Wkrzańskiej oraz terenów rekreacyjnych gwarantuje ciszę oraz możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu przez mieszkańców. Osiedle Garden House tworzą 2 trzykondygnacyjne budynki ukształtowane w taki sposób, aby tworzyły wewnętrzny, kameralny dziedziniec z placem zabaw dla dzieci. W I etapie inwestycji powstało 85 apartamentów o łącznej powierzchni ponad 5 tys. m2. W ramach II, a zarazem ostatniego etapu, powstanie taka sama liczba mieszkań. Zakończenie inwestycji planowane jest na II kw. 2009 roku.

W 2007 roku firma SGI Baltis również otrzymała dwie nagrody w konkursie organizowanym przez magazyn „Apartamenty i Mieszkania”. Firmę uhonorowano tytułem „Kryształowego Dewelopera 2007 roku” za „nowatorską koncepcję budowy przestrzeni i funkcji miejskich oraz dużą aktywność na rynku deweloperskim w wielu miastach Polski”. Tytułem „Kryształowych Apartamentów 2007 roku” nagrodzono budowany przez SGI zespół apartamentów – Barciński Park – który uznany został za najbardziej luksusową inwestycję w województwie łódzkim.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu