ZyXEL NWA1100 – punkt dostępowy o dużej mocy

ZyXEL poszerza swoją ofertę urządzeń bezprzewodowych o punkt dostępowy NWA1100 – wyposażone w nadajnik o dużej mocy urządzenie pozwalające w łatwy i szybki sposób stworzyć, lub rozszerzyć istniejącą sieć bezprzewodową. Dzięki wielu trybom pracy NWA1100 zapewnia wysoką elastyczność w konfigurowaniu sieci, a zastosowane zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa pozwalają wdrożyć w małych i średnich przedsiębiorstwach zabezpieczenia klasy korporacyjnej.

ZyXEL NWA1100 to urządzenie typu „4 w 1”, mogące działać w trybie punktu dostępowego, repeatera, mostu i klienta Wi-Fi. Zapewnia to szerokie możliwości wdrożenia i wysoką elastyczność podczas konfigurowania sieci bezprzewodowej. Dzięki możliwości pracy w trybie WDS  (Wireless Distribution System) NWA1100 umożliwia bardzo szybkie stworzenie sieci bezprzewodowej na danym obszarze, bez konieczności kupowania dodatkowych urządzeń, służących wyłącznie komunikacji między stacjami bazowymi.

Urządzenie wyposażone jest w nadajnik radiowy 2,4 GHz 802.11 b/g o dużej mocy, co pozwala znacznie rozszerzyć zasięg sieci używając mniejszej ilości punktów dostępowych, zapewniając użytkownikom szybką łączność i swobodę poruszania.

ZyXEL NWA1100 oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom zabezpieczenia klasy korporacyjnej. Sieć może być chroniona zarówno za pomocą protokołu WPA2 z szyfrowaniem AES, jak i z wykorzystaniem szyfrowania WEP, zapewnia kompatybilność ze starszymi urządzeniami. Certyfikat Wi-Fi WPA2 gwarantuje zgodność z wszystkimi certyfikowanymi klientami Wi-Fi.

Punkt dostępowy ZyXEL NWA1100 może być zasilany przez kabel sieciowy CAT-5, dzięki obsłudze standardu Power over Ethernet(PoE). Umożliwia to zainstalowanie urządzenia w dowolnym miejscu, bez konieczności doprowadzania zasilania.  Modele PoE przełączników firmy Zyxel albo inne urządzenia zgodne ze standardem 802.3af mogą jednocześnie zasilać punkt dostępowy i przesyłać dane przez ethernetowe kable CAT-5, upraszczając instalację w miejscach trudnych do okablowania.

NWA1100 to bardzo wygodne narzędzie dla administratorów sieci, którzy mogą zarządzać wszystkimi ustawieniami przez Telnet albo program konfiguracyjny z poziomu WWW. Urządzenie obsługuje również protokół SNMPv3, który umożliwia konfigurowanie wielu punktów dostępowych z centralnej lokalizacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu