Jak wdrożyć Wiki w firmie?

przez | 19/01/2009

Divante opublikowało bezpłatny poradnik „Jak wdrożyć Wiki w firmie”.

Oprogramowanie wiki staje się jednym z podstawowych narzędzi współpracy grupowej.  Analitycy rynku oraz praktycy biznesu zgodnie twierdzą, że to jedna z najbardziej perspektywicznych form komunikacji wewnętrznej firmy.  Jednocześnie coraz większa ilość menadżerów myśli o wdrożeniu oprogramowania Wiki w swojej organizacji. Często trafiają oni jednak na różnego rodzaju problemy. Poradnik ma za zadanie wspierać proces uruchomienia Wiki w organizacji.

W poradniku zamieszczono praktyczne porady firmy Divante i jej konsultantów. Wiedzę zebrano podczas wdrożeń Wiki dla dużych i mały firm, stowarzyszeń i organizacji rządowych.  Autorzy poradnika współtworzyli Wiki używane w Europie, Azji oraz obu Amerykach.

Wiki to najbardziej elastyczne narzędzie gromadzenia wiedzy jakie znam. Nie roszczę sobie prawa do posiadania pełnej wiedzy na jego temat. Ilość zastosowań i pomysłów jakie mają nasi klienci ciągle mnie zaskakuje. Chcemy z pokorą podzielić się wiedzą jaką już zdobyliśmy i przy okazji nawiązać kontakt z osobami, które również mają podobne doświadczenia za sobą. – mówi Tomasz Karwatka, Dyrektor Operacyjny Divante.

Publikacja zawiera następujące rozdziały:

1. Dla kogo Wiki
2. Co to jest Wiki
3. Wiki a Enterprise 2.0
4. Wiki dla menadżera
5. Najlepsze praktyki
6. Wiki FAQ
7. Proces wdrożenia Wiki

Poradnik można bezpłatnie pobrać ze stron www.divante.pl