Biznesowa łączność wideo: Oszczędność czasu i pieniędzy

Łączność wideo wiąże się dla firm z bardzo dużą liczbą korzyści. Najważniejsze z nich to komfort rozmowy, oszczędność czasu oraz ograniczenie kosztów na delegacje.

Podczas telekonferencji wideo, bez ruszania się zza własnego biurka, można wyczerpująco omówić każdy temat. Cały czas możemy jednocześnie widzieć swojego rozmówcę i śledzić jego reakcje na omawiane kwestie. Komfortowi rozmowy towarzyszy olbrzymia oszczędność czasu. Osobiste spotkanie z klientem bądź kontrahentem oznacza przecież stratę całego dnia bądź dwóch, co jest charakterystyczne w przypadku delegacji. Kolejny istotny czynnik przemawiający za łącznością wideo to oszczędności, które są znaczne, zwłaszcza jeśli ma ona zastąpić wieloosobową delegację do partnera biznesowego.

Mimo wielu zalet łączności wideo w biznesie, nie należy się jednak spodziewać bardzo wyraźnego ograniczania kontaktu bezpośredniego na rzecz komunikacji pośredniej. Na szczeblu menadżerskim kontakt osobisty nadal będzie odgrywał bardzo ważną rolę, bo trudno też wyobrazić sobie rozmowy o współpracy w sposób pośredni – np. przez wideotelefon. Większe znaczenie biznesowa komunikacja wideo będzie miała na pewno dla zwykłego pracownika, którego nie trzeba wysyłać za każdym razem w delegację. Wiele spraw można już teraz załatwić z poziomu wideotelefonu. Producenci wychodzą tu naprzeciw nowemu trendowi i dostarczają na rynek coraz więcej aparatów telefonicznych, przystosowanych do biznesowej komunikacji wideo. Jest to opcja tańsza i mająca duże znaczenie zwłaszcza teraz, kiedy firmy mogą odczuwać skutki kryzysu finansowego na świecie.

Daniel Żukowski, Konsorcjum FEN

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu