Ricoh i IBM współpracują nad obróbką dokumentów dla klientów instytucjonalnych

Firma Ricoh Company Ltd. poinformowała o zawarciu globalnej strategicznej współpracy z IBM w celu dostarczania klientom kompleksowych rozwiązań wykorzystujących szerokie możliwości obu firm.

W ramach współpracy firmy wspólnie wprowadzą na rynek nową ofertę Ricoh – usługi zabezpieczenia i zarządzania dokumentami (system DSMS) w USA. Rozwiązanie opiera się na doświadczeniu Ricoh w dziedzinie poprawiania przepływu dokumentów, ich bezpieczeństwa i zgodności, przy jednoczesnym obniżaniu całkowitych kosztów inwestycji w sprzęt biurowy i promowaniu praktyk sprzyjających zrównoważonemu korzystaniu ze środowiska naturalnego. Oferta DSMS obejmuje ocenę i wdrożenie, usługi dla użytkownika końcowego, usługi zarządzane, bezpieczeństwo, system ochrony środowiska oraz usługi zarządzania treściami w przedsiębiorstwie. Usługi dostarczać będzie pion Ricoh Document Solutions and Services we współpracy z IBM Global Technology Services.  Ponadto, Ricoh zawarł umowę, w ramach której będzie sprzedawać ofertę IBM Manager Server
i współpracować w zakresie sprzedaży i dostarczania oprogramowania, sprzętu i usług IMB, takich jak usługi dla użytkownika końcowego, usługi z zakresu bezpieczeństwa w Internecie, usługi zapewnienia ciągłości operacyjnej oraz usługi z zakresu przechowywania i obróbki danych.

Rozumiejąc rosnące znaczenie dostarczania technologii opartych na otwartych standardach, Ricoh i IBM podpisały umowę, w ramach której zaprezentują rozwiązania wielofunkcyjne (MFP), które w pełni integrują się z korporacyjnymi aplikacjami IT i infrastrukturą, opierając się na architekturze usługowej (SOA). Dzięki tej architekturze, klienci będą mogli wprowadzać urządzenia MFP Ricoh do własnej infrastruktury informatycznej usprawniając kompleksowe procesy gospodarcze, a także tworzyć zindywidualizowane portale na panelu urządzenia MFP
i otrzymywać za jego pośrednictwem wiadomości. Urządzenia MFP zaprojektowane w systemie SOA pomogą zwiększyć wydajność i zmniejszyć koszty IT.

”Portfel rozwiązań SOA firmy IBM pozwala użytkownikom szybko i łatwo włączać nowe funkcje biznesowe, zwane usługami, do istniejącego środowiska biznesowego,” – powiedziała Sandy Carter, wiceprezes pionu systemów SOA i WebSphere w firmie IBM – „Współpraca Ricoh i IBM pomoże klientom włączyć możliwości MFP do działalności biznesowej tak jak dodaje się kolejną cegłę do budowanej ściany domu.”

Urządzenie Ricoh MFP, pracujące w systemie SOA, ułatwia integrację innych nowych technologii, takich jak systemy autonomiczne, które aktywnie ostrzegają klientów o powstających problemach i umożliwiają ich rozwiązanie zanim nastąpi awaria urządzenia. Ponadto, integrując systemy zarządzania łańcuchami dostaw z danymi diagnostycznymi generowanymi przez MFP możliwe jest automatyczne zamawianie materiałów eksploatacyjnych dla urządzenia.

“Z zadowoleniem łączymy wiodące rozwiązania Ricoh w dziedzinie cyfrowych urządzeń biurowych z szerokim portfelem technologii IBM” – powiedział Hede Nonaka, dyrektor generalny pionu rozwiązań obróbki dokumentów i usług w Ricoh Company Ltd. “Przedsiębiorstwa wymagają coraz bardziej zintegrowanych technologii by realizować szybkie zwroty z inwestycji. Globalna, strategiczna współpraca umożliwi Ricoh i IBM dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które zaspokoją te wymagania.”

Więcej informacji na stronie www.ricoh.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu