Polska kabina Carbon Design S.A. zwiększa użyteczność pojazdów rekreacyjnych

przez | 16/01/2009

Carbon Design S.A., polski producent innowacyjnych produktów z włókien węglowych, zaprojektował unikalną kabinę do wózków elektrycznych amerykańskiej marki Pride. Pojazdy przeznaczone są głównie dla osób starszych, którym bardzo ułatwiają codzienne poruszanie się po okolicy. Są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej. W Polsce oferowane są pod marką PO-EL. Nowatorska kabina Carbon Design S.A. powstała przy współpracy z ich lokalnym dystrybutorem.

Zaprojektowana i wyprodukowana przez Carbon Design S.A. kabina do wózków PO-EL, to unikalna konstrukcja nie tylko na polskim, ale także na światowym rynku pojazdów użytkowo-rekreacyjnych. Skutecznie chroni użytkowników przed deszczem i wiatrem, a w wersji z drzwiami także przed nagłymi bocznymi podmuchami. Dzięki wykorzystaniu materiałów kompozytowych, konstrukcja kabiny jest niezwykle lekka (ok. 10 kg). W efekcie nie wpływa znacząco na właściwości jezdne pojazdu.

pojazd-aPonieważ kabina Carbon Design S.A. powstała głównie z myślą o osobach starszych, polscy konstruktorzy położyli duży nacisk na prostotę montażu konstrukcji do korpusu wózka elektrycznego. Projekt kabiny jest na tyle uniwersalny, że w razie potrzeby łatwo dostosować konstrukcję kabiny do wykorzystania w różnych typach wózków elektrycznych (inwalidzkich, golfowych i in).

Wózek elektryczny PO-EL ma wygląd pojazdu terenowego, w pełni amortyzowane zawieszenie oraz wytrzymałe zderzaki. Komfort użytkowania zapewnia fotel regulowany na wiele sposobów oraz wydajne oświetlenie. Moc silnika pozwala na poruszanie się z prędkością do 15 km/h. Podstawowe wyposażenie to także ergonomiczna kierownica, hamulec ręczny oraz kosz na zakupy. Kabina Carbon Design S.A. znacząco zwiększa zakres możliwości wózka PO-EL. Możliwe staje się wykorzystanie pojazdu w niesprzyjających warunkach pogodowych bez szkody dla zdrowia i samopoczucia użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.