Optymalizacja sieci WAN Riverbed – po raz piąty Technologią Roku InfoWorld

przez | 16/01/2009

Urządzenia Steelhead wyróżnione za innowacyjną technologię oraz wiodącą pozycję na rynku IT.

Riverbed Technology poinformował dziś, że portal InfoWorld uznał produkowane przez firmę urządzenia Steelhead®, wsparte systemem optymalizacji RiOS® 5.0 za zwycięzcę w kategorii Najlepszy Akcelerator WAN 2009. InfoWorld nagrodził Riverbed® mianem lidera wśród producentów rozwiązań do akceleracji sieci WAN już piąty rok z rzędu. Riverbed® dzierży tytuł najlepszego dostawcy usług i urządzeń do akceleracji sieci WAN począwszy od 2005 roku, kiedy to przyznano wyróżnienia w kategorii „Najlepszy Akcelerator WAN” (Best WAN Accelerator) i nagrodzono Riverbed za jego nowatorskie rozwiązania oraz dynamiczne objęcie przodownictwa wśród firm na rynku optymalizacji sieci WAN.

Coroczne nagrody, które zostały przyznane przez Centrum Testów tygodnika InfoWorld stanowią wyróżnienie dla najbardziej innowacyjnych produktów, jakie pojawiają się w całej branży IT. Nagroda przyznana Riverbed jest uznaniem dla jej zaawansowanych rozwiązań technologicznych i odnoszonych rok po roku sukcesów w dostarczaniu najlepszych w swojej klasie rozwiązań do optymalizacji sieci WAN. Oferta Riverbed pomaga firmom skonsolidować całą infrastrukturę IT oraz zwiększyć wydajność personelu i ulepszyć współpracę przy równoczesnym zredukowaniu kosztów. Szczególnie w dzisiejszej sytuacji makroekonomicznej, rozwiązania oferowane przez Riverbed stanowią niezbędny element infrastruktury IT w firmie, by CIO posiadający relatywnie mniejsze środki, mogli zrobić więcej.

Riverbed oferuje kompletne rozwiązania optymalizacji WAN, które przyspiesza działanie aplikacji oraz  transferu danych nawet 100 krotnie. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą  dużo zaoszczędzić na utrzymaniu łącz (wymagana jest mniejsza przepustowość), oraz zwiększeniu produktywności pracowników, którzy otrzymują szybki dostęp do narzędzi potrzebnych w codziennej pracy. Już ponad 5000 korporacji na całym świecie wprowadziło rozwiązania  Riverbed.

Według artykułu InfoWorld’u poświęconemu Technologii Roku, „wieloletni zwycięzca, firma Riverbed w dalszym ciągu jest liderem w akceleracji WAN. Zarówno ruch CIFS, jak i FTP zostały znakomicie przyspieszone w edycji oprogramowania 2008, a natywne wsparcie dla Exchange’a wpływa na szybkość odpowiedzi Outlooka poprzez WAN. Ulepszony mechanizm QoS pomaga dodatkowo zabezpieczyć przepływ ruchu przez sieć rozległą, a trzy możliwe tryby pracy powinny wyeliminować wszelkie skargi dotyczące monitorowania WAN. Nowe sposoby optymalizacji dynamicznych serwisów używających protokołu HTTP i zaawansowane metody optymalizacji połączń HTTPS przynoszą dodatkowe korzyści.”

Wraz z wprowadzeniem RIOS 5.0 w lutym 2008 roku, Riverbed stał się pierwszym producentem oferującym optymalizację Microsoft Exchange 2007 na poziomie aplikacji. Dzięki temu Riverbed jest pierwszą i jedyną firmą, która oferuje przyspieszenie działania Microsoft Exchange w wersjach 2000, 2003 i 2007. Również w tej edycji Riverbed umocnił swoją wiodącą rolę w dostarczaniu rozwiązań IT w celu zwiększenia elastyczności i możliwości poprzez nową skalę, prostotę i funkcje zabezpieczeń. Jedną z tych ostatnich, czyli Riverbed Services Platform służąca do dostarczania usług brzegowych bez wykorzystywania dodatkowych serwerów w oddziałach firm.

„To osiągnięcie jest wynikiem pracy naszego zespołu i koncentracji na stale rosnących i zmieniających się wymaganiach naszych klientów. Ulepszenie naszych rozwiązań do optymalizacji sieci WAN jest częścią naszej strategii umożliwienia przedsiębiorstwom zwiększenia produktywności przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów infrastruktury IT”, powiedział Eric Wolford, starszy wiceprezes ds. marketingu produktu. „Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem wyróżnienia w branży w kolejnym roku.”

Produkty Steelhead
Rozwiązania Riverbed WDS umożliwiają organizacjom wszystkich rozmiarów przezwyciężenie wielu poważnych problemów, w tym słabej wydajności aplikacji i niewystarczającej przepustowości odległych od siebie serwerów. Produkty Steelhead zostały zastosowane w wielu organizacjach, od największych korporacji z biurami na całym świecie do małych firm z kilkoma lokalizacjami. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz demo Riverbed:
http://www.riverbed.com/pr/jack.