Onet i Zumi budują ekologiczną świadomość Internautów

Portal Onet.pl i lokalizator internetowy Zumi.pl zaangażowały się we wspieranie zakrojonego na szeroką skalę programu ekologicznego „Moje Silne Drzewo”. Celem programu jest promowanie idei szacunku do drzew i edukacja o roli zieleni w naszym życiu.

W celu rozpropagowania projektu wystartowała specjalna strona internetowa www.mojesilnedrzewo.onet.pl , gdzie można zapoznać się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi programu.

W ramach projekt powstał ruch Przyjaciół Drzew, w który zaangażowane są znane osoby, m.in. Anna Dymna, Kayah, Kora Jackowska. W dniach 1-7 lutego 2009 r. prace plastyczne przygotowane przez Przyjaciół Drzew zostaną wystawione na aukcji internetowej. Fundusze zgromadzone ze sprzedaży prac zostaną przekazane na edukację ekologiczną dzieci na Żywiecczyźnie, które będą pomagały w pielęgnacji posadzonych drzew. Lokalizator www.zumi.pl przygotował także serwis, w którym wiosną, będzie można odnaleźć lokalizację sadzenia drzew.

Onet i Zumi włączają się w propagowanie świadomej i proekologicznej postawy wśród użytkowników Internetu. W ramach programu wiosną pracownicy Onetu i Zumi wezmą udział w akcji sadzenia drzew na Żywiecczyźnie.

Onet i Zumi wspierają działania, które edukują ekologicznie i obywatelsko. Dbanie o naturalne środowisko ma bezpośredni wpływ na nasze życie, dlatego bierzemy aktywny udział w poszerzaniu świadomość ekologicznej naszych użytkowników – mówi Marta Czartoryska, Dyrektor Marketingu i Komunikacji w Grupie Onet.pl

W program „Moje Silne Drzewo” zaangażowały się organizacje ekologiczne, media, konsumenci, instytucje państwowe, jak i ludzie znani lubiani. Partnerami projektu są Fundacja Nasza Ziemia przy współpracy Lasów Państwowych. Ambasadorami Programu są Dorota Wellman oraz Marcin Prokop.

Planowane efekty programu w pierwszej jego edycji to:

  • posadzenie miliona drzew – trwałego ekologicznego śladu działania firmy Żywiec Zdrój S.A.
  • przygotowanie programu szkoleń na temat drzew i lasów oraz wody, a także realizacja jak największej liczby szkoleń dla dziennikarzy oraz nauczycieli i uczniów z powiatów żywieckiego, cieszyńskiego i bielskiego
  • zainicjowanie 30 lokalnych projektów służących ochronie i sadzeniu drzew i lasów oraz poszanowaniu wody
  • ogólnopolska kampania promocyjna ukazująca wagę i konieczność sadzenia i ochrony drzew

Więcej informacji na stronie www.mojesilnedrzewo.onet.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu