Nowe Gadu-Gadu już na etapie testów popularniejsze od konkurencji

Nowe Gadu-Gadu, najnowsza wersja popularnego polskiego komunikatora internetowego, już na etapie testów zdobyła większą popularność, niż inne polskie komunikatory.

Liczba użytkowników nowej wersji Gadu-Gadu – Nowe Gadu-Gadu (beta) – przekroczyła już liczbę osób korzystających z innych polskich komunikatorów – informuje spółka GG Network SA, producent Gadu-Gadu (GG).

W samym tylko grudniu 2008 blisko 900 tysięcy osób przynajmniej raz zalogowało się do Nowego Gadu-Gadu. Dla porównania wg badania Megapanel/PBI Gemius z innego polskiego komunikatora – Tlen – w październiku ub.r. korzystało mniej osób, bo 718.581 tysięcy (najnowszych danych za grudzień Megapanel/PBI Gemius jeszcze nie udostępnił).

Tempo przyrostu użytkowników korzystających z Nowego Gadu-Gadu dotyczy użytkowania jeszcze pozostającej w fazie testów wersji tzw. Beta.

Wkrótce Nowe Gadu-Gadu zastąpi obecną wersję GG 7.7 Classic.

Nowe Gadu-Gadu to następny krok w rozwoju komunikatora GG. Program został od nowa napisany przez zespół doświadczonych programistów, uwzględniono w nim wiele uwag i rozwiązań zaproponowanych przez użytkowników.

Nowe GG w odróżnieniu od swoich poprzedników charakteryzuje się m.in. większym bezpieczeństwem, bogatymi możliwościami ustawień osobistych, zmiennym interfejsem graficznym (własne skórki użytkowników), awatarami,  intuicyjnością. Sporym ułatwieniem są automatyczne aktualizacje programu. W wersji stabilnej GG pojawi się moduł sprawdzania pisowni – w trakcie rozmowy program będzie korygował wpisywane wyrazy zgodnie z zasadami pisowni języka polskiego.

Użytkownicy nowej wersji GG mogą korzystać z doskonałej jakości rozmów głosowych i dzwonić pomiędzy numerami GG i na numery telefonów stacjonarnych oraz komórkowych. W najnowszym wydaniu GG zastosowano technologię firmy GIPS – podobne rozwiązanie z powodzeniem było stosowane w globalnych komunikatorach specjalizujących się w telefonii internetowej (VoIP).

Sposób napisania Nowego Gadu-Gadu otwiera możliwości przygotowania komunikatora na inne systemy niż Windows.

Nowe Gadu-Gadu w wersji testowej udostępniane jest na specjalnej stronie poświęconej wersjom „beta” – www.gadu-gadu.pl/beta

Spółka planuje udostępnić stabilną wersję Nowego Gadu-Gadu w ciągu najbliższych tygodni. Stanie się ona domyślną, stabilną wersją komunikatora GADU-GADU, z którego korzysta obecnie ponad 6 mln internautów miesięcznie, czyniąc z niego niezmiennego lidera polskiego rynku komunikatorów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu