Marek Kurto wiceprezesem Secus Asset Management SA

17 grudnia 2008 roku Rada Nadzorcza Secus Asset Management SA powołała na wiceprezesa zarządu Marka Kurto. Tym samym w ramach porządkowania struktury organizacyjnej grupy Secus zmianie uległ skład zarządu Secus Asset Management SA. Obecnie dom maklerski zarządzany jest przez: Grzegorza Pędrasa (prezes), Artura Wnuka (wiceprezes) oraz Marka Kurto (wiceprezes). Nowy wiceprezes odpowiadać będzie za politykę i strategię zarządzania siecią sprzedaży oraz zarządzanie obsługą klienta zamożnego.

Do zespołu domu maklerskiego Secus Asset Managemnet SA, Marek Kurto dołączył w 2005 roku. Od 1997 roku związany jest z branżą finansową i sektorem usług Private Banking/Wealth Management. Karierę zawodową rozpoczął w Commercial Union. Współpracował m.in. z Marketing Beratung International Sp z o.o, PTE Pionieer, Gerling Polska Życie.

„Priorytetem jest wysoki standard obsługi klienta i projektów inwestycyjnych. Do realizacji tych założeń zamierzam wykorzystać moje dotychczasowe doświadczenie.” – mówi Marek Kurto. „Jestem przekonany, że wiedza i zaangażowanie Marka Kurto przyczynią się do powstania i realizacji ciekawych projektów zgodnych z misją naszego domu maklerskiego skoncentrowanych na rynku niepublicznym.” – dodaje Grzegorz Pędras, Prezes Secus Asset Management SA.

Marek Kurto ukończył studia MBA University Central of Lancashire. Absolwent UMSC w Lublinie oraz Lubelskiej Szkoły Biznesu. Odbył  liczne międzynarodowe szkolenia z zakresu produktów rynku finansowego m.in. funduszy hedgingowych i usług Private Bankingu (Zurych), produktów strukturyzowanych (Londyn), taktycznych alokacji aktywów (Zurych). Jego wypowiedzi eksperckie ukazywały się m.in. w magazynach Manager Magazin i Forbes czy portalach internetowych m.in. Inwestycje.pl i IPO.pl. Biegle posługuje się językiem niemieckim. Jego pasją są podróże, ludzie i medycyna tybetańska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu