WorldIT Systems autoryzowanym partnerem firmy Deepnet Security

przez | 15/01/2009

WorldIT Systems Spółka z o.o. będzie w Europie Wschodniej i wybranych krajach Bliskiego Wschodu autoryzowanym dystrybutorem jednego z najlepszych dostawców kompleksowych, dwuskładnikowych rozwiązań uwierzytelniania firmy Deepnet Security. World IT Systems to grupa dystrybutorów oferująca innowacyjne produkty infrastrukturalne dla dużych i średnich przedsiębiorstw.

Większość organizacji, które działają w sieci internetowej, oferują swoim pracownikom, klientom, partnerom i dostawcom dostęp do poufnych informacji przez aplikacje online, sieci www lub wirtualne sieci prywatne. Obecnie weryfikowanie tożsamości użytkownika i kontrolowanie dostępu do zasobów, aplikacji i sieci zajmuje wysoką pozycję na liście środków bezpieczeństwa. Natomiast dwuskładnikowe uwierzytelnianie łączy przynajmniej dwie z trzech dostępnych metod zabezpieczeń. Hasło / PIN może zostać użyte z narzędziem autentykacji (np. tokenem) lub też z cechami użytkownika (np. rozpoznawanie mowy, rozpoznawanie rytmu wprowadzania znaków), dlatego też jest bezpieczniejsze niż tradycyjne hasło.

Jednolita platforma uwierzytelniania Deepnet jest pojedynczą, zintegrowaną platformą bezpieczeństwa dla zapewnienia ochrony, zarządzania i weryfikacji wszystkich metod uwierzytelniania użytkowników i hostów oraz formularzy i referencji użytkowników, włączając w to:

  • Klucze sprzętowe: zgodne z OATH, RSA SecurID, Vasco DigiPass
  • Oprogramowanie, Telefony komórkowe i Klucze SMS
  • Klucze typu Flash USB
  • Dynamikę uderzeń w klawiaturę
  • Biometryczną analizę głosu
  • Wirtualną kartę elektroniczną

Zunifikowana platforma uwierzytelniania integruje się z większością powszechnie używanych aplikacji stosowanych w przedsiębiorstwach, takich jak : dostęp do sieci LAN, dostęp zdalny VPN, aplikacje web oraz dostęp przez sieci komórkowe.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości wprowadzania innowacyjnych technologii uwierzytelniania firmy Deepnet Security na rynek wschodnioeuropejski i bliskowschodni. Coraz więcej firm oczekuje rozwiązań, które zapewnią ich aplikacjom i sieciom odpowiedni poziom zabezpieczeń. Dlatego wierzymy, że rośnie zapotrzebowanie na kompleksową platformę bezpieczeństwa. Rozwiązania uwierzytelniające oferowane przez firmę Deepnet Security idealnie wpisują się w naszą misję wprowadzania na rynek nowych, innowacyjnych technologii oraz doskonale pasują do naszego portfolio produktów związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem. Mamy nadzieję na długotrwałą i pomyślną współpracę” – powiedział Piotr Kuźnicki, prezes firmy WorldIT Systems Sp.z o.o.

” Oferujemy nasze rozwiązania za pośrednictwem WorldIT Systems z powodu wiedzy, doświadczenia i koncentracji ich działań w dziedzinie dystrybucji systemów bezpieczeństwa” – powiedział Yurong Lin, dyrektor generalny Deepnet Security. „Ponadto jesteśmy pod wrażeniem poziomu usług oferowanych przez WorldIT Systems. Jesteśmy przekonani, że  to odpowiedni partner do wprowadzania naszych produktów w Europie Wschodniej i na Bliskim Wschodzie.”

Koszt kompleksowej platformy uwierzytelniania firmy Deepnet Security jest zazwyczaj o 30 do 50 %  tańszy niż te oferowane przez konkurencję. To jedno z najbardziej wydajnych kosztowo rozwiązań uwierzytelniających na rynku. Wycena produktów dostępna jest na stronie http://www.deepnetsecurity.com/eval/