Szybkie połączenie sieciowe z wykorzystaniem zewnętrznego, bezprzewodowego punktu dostępu Edimax

Edimax Technology (TSEC: 3047), producent sprzętu i dostawca rozwiązań sieciowych prezentuje nowość: bezprzewodowy zewnętrzny punkt dostępu EW-7301APg. Urządzenie to jest wydajnym punktem dostępu zgodnym ze standardem 802.11b/g umożliwiającym szybkie połączenie bezprzewodowe pomiędzy wieloma sieciami i klientami.

Punkt dostępu EW-7301APg jest uniwersalnym urządzeniem obsługującym tryby pracy: AP, Bridge, WDS, Point-to-point, Point-to-multipoint umożliwiając pracę w wielu trybach jednocześnie. W trybie AP urządzenie jest tradycyjnym punktem dostępu, umożliwiającym bezprzewodowy dostęp do sieci na zewnątrz budynków. Punkt dostępu pozwala także na pracę w trybie klienta sieci bezprzewodowych i podział łącza na wiele komputerów. Zastosowana antena panelowa o wzmocnieniu 9 dBi pozwala na zasięg na znaczne odległości, a możliwość podłączenia anteny zewnętrznej dodatkowo zwiększa potencjalne zastosowania. Umożliwia to użytkownikom współdzielenie internetu bezprzewodowego bez korzystania z dodatkowych urządzeń.

Model EW-7301APg jest urządzeniem zaprojektowanym specjalnie do zastosowania na zewnątrz. Obudowa umożliwia zabezpieczenie przed wpływem środowiska zgodnie ze standardem IP65. Urządzenie charakteryzuje łatwa instalacja wykorzystując wbudowany port PoE (zasilanie przez sieć). W zestawie firma Edimax dostarcza także zestaw uchwytów do montażu na ścianie lub na maszcie. Wbudowana funkcja zdalnego zarządzania w znacznym stopniu upraszcza instalację oraz użytkowanie urządzenia.

Dodatkowo, moc wyjściowa urządzenia EW-7301APg może być regulowana w zakresie do 26 dBm, co umożliwia administratorowi kontrolę mocy sygnału. Punkt dostępu EW-7301APg obsługuje zaawansowane metody zabezpieczenia sieci bezprzewodowych włączając szyfrowanie WEP oraz WPA-PSK z kluczem TKIP, Radius, filtrowanie adresów MAC, izolację klientów Layer 2 oraz obsługę VLAN. Urządzenie obsługuje 4 wirtualne punkty dostępu (VAP) przez moduł radiowy o różnych nazwach sieci. Konfiguracja urządzenia odbywa się przez przeglądarkę internetową oraz telnet.

Dostępność

Punkt dostępu EW-7301APg jest już dostępny w sieci sprzedaży dystrybutorów Edimax i wybranych sklepach w sugerowanej cenie detalicznej 500 zł brutto. Wszystkie produkty Edimax objęte są standardową, dwuletnią, pełną gwarancją.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu