Stylowy Full HD Optomy do dużej przestrzeni

Nowy projektor z rozdzielczością Full HD do zastosowań profesjonalnych, Optoma EP1080, zaoferował wyłączny dystrybutor Optomy w Polsce, firma Veracomp SA.

Nowa Optoma EP1080 została stworzona z myślą o centrach sterowania, galeriach handlowych, szpitalach, salach konferencyjnych, wojsku, biurach projektowych, agencjach reklamowych, miejscach gdzie istnieje potrzeba jasnego obrazu w najwyższej rozdzielczości, z dużą ilością szczegółów i w wysokim kontraście.

Projektor wykonany jest w technologii DLP®, wyświetla obraz w natywnej rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli (Full HD), jasności 3600 ANSI lumenów i w kontraście 2200:1, parametrach, które zagwarantują odpowiednią ilość detali i wyrazistość obrazu. Nowa Optoma może wyświetlać obraz równocześnie z dwóch źródeł (split screen). Praca projektora nie jest dokuczliwa (28dB), a jego utrzymanie nie jest kosztowne. Decyduje o tym bezfiltrowa konstrukcja, która wyklucza potrzebę regularnego czyszczenia i wymiany filtrów. Urządzenie wyróżnia się stylowym wyglądem, z błyszczącym czarnym pokryciem.

Z punktu widzenia profesjonalnego zastosowania istotną cechą są zamontowane w Optomie gniazda RJ45 i RS232. Pozwalają one na zarządzanie projektorem poprzez sieć za pomocą przeglądarki, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, lub przy użyciu dowolnego systemu sterowania z wykorzystaniem komend RS232. Optoma EP1080 ma wbudowany m.in. protokół Dynamic Device Discovery (DDDP), dzięki któremu jest w pełni zgodna z zaawansowanymi systemami kontroli multimediów – AMX. Poprzez jedną stację roboczą (np. komputer PC), może być zarządzanych nawet 99 projektorów równocześnie.

„Coraz częściej widzimy potrzebę obrazu w najwyższej rozdzielczości w zastosowaniu komercyjnym, biznesowym i edukacji. Jednak nie wszystkie projektory spełniają wymogi profesjonalnego zastosowania.” – powiedział Michał Rędziak, kierownik ds. systemów audiowizualnych w Veracomp SA. „Urządzenia takie powinny mieć odpowiednio trwałą konstrukcję, zabezpieczenia oraz możliwość podłączenia do systemów sterowania multimediów, których ilość w naszym otoczeniu rośnie lawinowo. Takie wymagania spełniają m.in. zaawansowane projektory instalacyjne i nowa Optoma Full HD”.

Ponadto Optoma EP1080 wyposażona jest w technologie obróbki wideo – Pixelworks oraz BrilliantColor firmy TexasInstruments, które zwiększają wydajność obrazu. Pierwszy z wymienionych narzędzi odpowiada za dokładne odwzorowanie koloru, skalowanie i likwiduje przeplot, wygładzając krawędzie nakładających się na siebie klatek wideo (funkcja de-interlacing). Druga technologia poprawia kolory, czyniąc je bardziej pełnymi i naturalnymi..

Gwarancja i cena:

Optoma EP1080 jest dostępna w Veracomp do dalszej odsprzedaży z gwarancją 36-mc, w tym 12-mc na lampę. Sugerowana cena detaliczna wynosi 12 158 zł netto.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu