Pożyczka dla lekarzy i weterynarzy w BZ WBK Finanse & Leasing

przez | 15/01/2009

Od 15 grudnia 2008 r. lekarze i weterynarze, którzy chcą skorzystać z zewnętrznego finansowania potrzebnego sprzętu medycznego, mogą wybrać pożyczkę w BZ WBK Finanse & Leasing. Oferta skierowana jest do specjalistów prowadzących prywatną praktykę na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej i w formie spółki cywilnej, partnerskiej lub jawnej oraz Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Rozszerzenie oferty dedykowanej lekarzom , dotychczas obejmującej leasing operacyjny i finansowy, to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Ochrona zdrowia jest dziedziną, w której bez względu na sytuację makroekonomiczną poziom inwestycji jest bardzo wysoki. Lekarze – przedsiębiorcy chcą optymalizować funkcjonowanie swojej działalności, a pożyczka, którą oferujemy ma im w tym pomóc. – mówi Przemysław Kiełpiński, specjalista ds. produktu w BZ WBK Finanse & Leasing.

Pożyczka dla lekarzy i weterynarzy  pozwala sfinansować szeroką gamę środków trwałych używanych w placówkach i jednostkach służby zdrowia oraz służby weterynaryjnej: samodzielną aparaturę, sprzęt i innego rodzaju wyposażenie techniczne. Oferta dotyczy zarówno sprzętu nowego, jak
i używanego (do 4 lat). Główne korzyści dotyczą przede wszystkim dostępności finansowania. Dzięki wprowadzonej procedurze uproszczonej uzyskanie pożyczki wymaga mniej zabezpieczeń i formalności niż w przypadku kredytów bankowych. Dodatkowym ułatwieniem jest oszczędność czasu, wynikająca z możliwości podpisania umowy w siedzibie klienta. Istotną zaletą jest również możliwość zaliczenia w koszty uzyskania przychodu części odsetkowej rat pożyczki oraz możliwość amortyzacji – także jednorazowej.

Ofertę wyróżnia na rynku m.in. forma zabezpieczenia związana z przedmiotem finansowania. BZ WBK Finanse & Leasing stosuje jako zabezpieczenie jedynie przewłaszczenie sprzętu medycznego, podczas gdy na rynku często spotykane jest zabezpieczenie w formie zastawu sądowego,  który dla pożyczkobiorcy wiąże się z szeregiem uciążliwych formalności.

Dzięki długoletniej i efektywnej współpracy z dostawcami sprzętu medycznego spółka leasingowa BZ WBK gwarantuje szybką i sprawną realizację umowy. Dodatkowo klienci mają możliwość skorzystania z atrakcyjnych pakietów ubezpieczeniowych.