MPM Productivity Management licencjonowanym przedstawicielem APICS w Polsce

MPM Productivity Management, poznańska firma szkoleniowo-konsultingowa, specjalizująca się w doradztwie i szkoleniach z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw oraz zarządzania produkcją i logistyką w procesie tworzenia wartości dodanej, podpisała umowę z amerykańskim stowarzyszeniem APICS. Dzięki temu, od stycznia 2009 r. działa jako autoryzowany dostawca wiedzy firmowanej przez tę instytucję (Authorized Educational Provider). MPM Productivity Management jako AEP jest pierwszym w Polsce i w Europie Wschodniej oficjalnym reprezentantem APICS.

„Podpisanie umowy jest zwieńczeniem naszych kilkuletnich starań.” – mówi Zbigniew Sobkiewicz, Dyrektor Konsultingu MPM Productivity Management. „Jednak warto było czekać na ten moment, gdyż dołączenie do ogólnoświatowej rodziny APICS jest podstawą dla firm rozumiejących istotę zarządzania produkcją i procesami z nią związanymi w sposób systemowy.”

Swoją renomę stowarzyszenie APICS buduje od ponad 50 lat. Jest obecne w 48 krajach i gromadzi ponad 70 tys. członków. Działalność opiera na dostarczaniu menedżerom praktycznej wiedzy z zakresu logistyki. Raz w roku, rada stowarzyszenia analizuje zachodzące na świecie zmiany i uaktualnia oferowaną wiedzę. Dlatego właśnie certyfikowanie wiedzy logistycznej w APICS jest uznane za najbardziej wartościowe na świecie.

Do egzaminu certyfikacyjnego przygotowuje cykl kilkudniowych szkoleń. Trenerzy pokazują uczestnikom jak sprawnie kierować bieżącą działalnością produkcyjną oraz jak wdrażać programy rozwojowe. Natychmiast po zajęciach, nabyte umiejętności można utrwalać w codziennej pracy.

„Szkolenie uczy myślenia i działania według określonych standardów przyjętych na całym świecie.”- mówi Marek Sielski, Consultant – Logistics Customer Solutions, BASF Polska Sp. z o.o. „Pozwala usprawnić wszelkie procesy i ułatwia komunikację nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz firmy. Dla mnie, nie mniej cenna była też wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami szkoleń i trenerami.”

Certyfikaty poparte wiedzą i doświadczeniem praktycznym zaczynają odgrywać coraz większą rolę wśród polskich logistyków i w najbliższych latach nadal będzie rosło. Pracodawcy chętnie sięgają po ten sposób podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników, gdyż dzięki temu, firma może zmierzyć się z coraz bardziej skomplikowanymi problemami logistycznymi.

„Inwestycja w certyfikację pracowników daje nam wymierne korzyści.” – przekonuje Małgorzata Grabarska, Kierownik Sekcji Planowania w Philips Lighting Poland S.A.– „Wiedza, którą oferuje APICS, daje możliwość rozwiązywania problemów w sposób przemyślany i zgodny z najnowocześniejszymi trendami w tym zakresie. Proces certyfikacji wymaga dużego zaangażowania, ale tylko zaangażowani i posiadający kompleksową wiedzę ludzie są gwarancją sukcesu firmy.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu