Przejdź do treści

Koło ratunkowe podczas delegacji

Załatwianie spraw służbowych odbywa się coraz częściej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Nic nie jest w stanie jednak zastąpić bezpośredniego kontaktu z kontrahentem, co czasem wymaga odległych, zagranicznych wyjazdów. Na taką ewentualność należy się skutecznie ubezpieczyć, na przykład korzystając z usług firm zajmujących się transferem pieniędzy.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. Zagraniczne podróże służbowe nie są już tylko domeną dużych, międzynarodowych firm. Coraz częściej z tej formy działalności korzystają małe i średnie przedsiębiorstwa. Zorganizowanie takiego wyjazdu wymaga od firmy dokładnego przeanalizowania wszystkich ewentualności, także sytuacji niezaplanowanych. Dotyczy to w szczególności pracowników przemieszczających się często z jednej lokalizacji do innej. Firma musi ponosić wydatki związane z zakwaterowaniem, biletami lotniczymi a także wyżywieniem. Preferowanymi przez firmy na świecie sposobami płatności może być przelew na konto po otrzymaniu faktury lub karta kredytowa. Pierwszy ze sposobów nie sprawdza się, jeżeli mamy do czynienia z wykonywaniem przez pracownika służbowych czynności w wielu różnych, oddalonych od siebie miastach czy nawet krajach. Nie wspominając o uszczuplaniu jego czasu przeznaczonego na sprawy biznesowe. Natomiast firmowa karta kredytowa, wraz z dołączonym do niej ubezpieczeniem, wydaje się najrozsądniejszym wyjściem. Jednakże tylko pod warunkiem, że firma dysponuje wystarczającymi zasobami, by mogła się zaopatrzyć w srebrną lub złotą kartę kredytową. Pozostaje także pytanie, co w wypadku zagubienia karty. Po jej zablokowaniu przez bank pracownik pozostaje bez środków finansowych, zaś przesłanie nowej karty czy wypłata gotówki w zagranicznym banku jest kosztownym przedsięwzięciem.

LCC do usług w kryzysie

Aby ratować sytuację, najlepiej skorzystać z usług firmy realizującej błyskawiczne transfery gotówkowe. Firma LCC International, wysyłająca przekazy do ponad 90 krajów na całym świecie, szczyci się najniższymi stawkami opłat za usługę. Formalności związane z jej realizacją zostały maksymalnie uproszczone. Przekazy można zlecać telefonicznie lub drogą elektroniczną, podając adres placówki firmy lub pośrednika, do którego pieniądze mają dotrzeć. Potem wystarczy przelać na jedno z trzech kont firmy w Polsce kwotę transferu powiększoną o prowizję, a dotrze ona na miejsce w ciągu 24 godzin. W przypadku wysyłek pieniężnych z Wielkiej Brytanii czas realizacji usługi spada do 2 godzin w opcji szybkiej. Odbiorca dostanie gotówkę w walucie kraju, w którym się znajduje – transfery wychodzące za granicę ulegają automatycznemu przewalutowaniu, zaś nadawca dostaje dokładną informację o sumie pieniędzy w walucie obcej, jaką otrzyma odbiorca. Aby odebrać pieniądze wymagany jest dowód tożsamości, podanie imienia i nazwiska nadawcy, miejsca nadania przekazu, numeru referencyjnego transakcji i kwoty przekazu. Z usług LCC International można korzystać także poza sytuacjami kryzysowymi. Ilość placówek oraz pośredników firmy umożliwia dostarczenie gotówki dosłownie wszędzie i to niższym kosztem niż w przypadku zagranicznego przelewu bankowego.

Dokładniejsze informacje na temat sposobów i miejsc odbioru uzyskacie Państwo pod numerem tel. 061 851 3774 lub infolinii 0801308217.