300 tysięcy użytkowników AutoMapy

Ponad 100 proc. wzrost sprzedaży w stosunku do 2007 roku, ponad 40 procentowy wzrost przychodów, przekroczona liczba 300 tysięcy użytkowników oraz dynamicznie rosnąca liczba partnerów sprzętowych. AutoMapa prowadzi nie tylko na drodze ale i na rynku nawigacji GPS!

Rok 2008 był rekordowym rokiem dla rynku nawigacji GPS. W listopadzie 2008 AutoMapa przekroczyła liczbę 300 tysięcy użytkowników i niezmiennie, od sześciu lat, jest najchętniej kupowanym programem do nawigacji w Polsce.

Niezwykle dynamicznie rozwija się sprzedaż typu OEM, czyli w zestawach, gdzie AutoMapa sprzedawana jest wraz z urządzeniem do nawigacji typu PND lub PDA. W 2008 roku aż ośmiu nowych producentów bądź importerów sprzętu podpisało z producentami AutoMapy umowy, na mocy których oferowane przez nich urządzenia dostępne są na polskim rynku z AutoMapą. Ponad 80 proc. całej sprzedaży w 2008 roku zostało zrealizowanych kanale sprzedaży OEM. Obecnie AutoMapa współpracuje zarówno z liderami światowego jak i polskiego rynku GPS i jest dostępna w zestawach m.in. z i urządzeniami Aristo, AMTech, ASUS,  Clarion, Eten, FreeWay, HTC, High End Studio, Mio, NavRoad, Nokia, Pentagram, Samsung, Prolech, Smart GPS, Trak.

– W 2008 sprzedaliśmy ponad 150 tysięcy licencji AutoMapy i odnotowaliśmy ponad 100 procentowy wzrost sprzedaży w stosunku do 2007 roku, co przełożyło się na 43 procentowy wzrost przychodów. W tak ciężkich dla firm czasach, doskonałe wyniki sprzedaży odnotowane przez AutoMapę świadczą o sile marki i zaufaniu, jakim cieszy się ona na rynku. – powiedział Jędrzej Szynkarczuk, dyrektor marketingu AutoMapy.

W nowy, 2009 rok, AutoMapa dynamicznie wkroczyła udostępniając wszystkim swoim obecnym i nowym klientom czwartą aktualizację map i programu, będąc tym samym najczęściej aktualizowanym programem do nawigacji GPS w Polsce. AutoMapa 5.3 zawiera nie tylko blisko tysiąc miast w całej Europie przygotowanych w technologii 3D, w tym takie metropolie jak Londyn, Berlin, Rzym czy Paryż, ale również długo oczekiwane wyszukiwanie po pocztowych kodach adresowych i ponad 400 tysięcy niezwykle precyzyjnie opisanych punktów użyteczności publicznej codziennie aktualizowanych przez portal Miplo.pl

AutoMapa – Kalendarium 2008

luty

 • AutoMapa i ModeCom podpisują umowę o współpracy. Na rynku pojawiają się urządzenia FreeWay z AutoMapą

marzec

 • AutoMapa ma 5 lat i jest niezmiennie najczęściej wybieraną nawigacją w Polsce.
 • AutoMapa zostaje partnerem relacji z Błękitnego 24 – jedynego helikoptera telewizyjnego wykorzystywanego do codziennych relacji na antenie telewizji TVN24

kwiecień

 • Na rynku pojawia się AutoMapa 5 zawierająca nowy, rewolucyjny interfejs użytkownika, blisko 700 miast i miejscowości z budynkami w wizualizacji 3D i  ponad 220 tysięcy punktów użyteczności publicznej (POI).
 • AutoMapa i Media Service podpisują umowę o współpracy, na mocy której urządzenia Smart GPS oferowane będą z oprogramowaniem AutoMapa

czerwiec

 • Producenci AutoMapy oraz wyłączny importer urządzeń nawigacyjnych Clarion podpisują umowę, na mocy której nawigacje GPS firmy Clarion będą sprzedawane na polskim rynku z oprogramowaniem nawigacyjnym AutoMapa.
 • The High End Studio i producenci AutoMapy podpisują umowę o współpracy, dzięki której urządzenia AM-Tech oferowane będą na polskim rynku z AutoMapą
 • Nowe, niższe ceny AutoMapy! AutoMapa Polski XL kosztuje 299 zł, a AutoMapa Europe już tylko 578 zł. Obniżce uległy również ceny subskrybcji na kolejny rok  (89zł dla wersji Polska XL i 179zł dla wersji EU) oraz koszt zmiany licencji z PL na EU (279 zł)
 • Warmińsko – Mazurska Policja oraz AutoMapa uruchamiają nowatorski projekt polegający na umieszczeniu w oprogramowaniu do nawigacji GPS stref niebezpiecznych w rejonie Warmii i Mazur. Dane przygotowane przez Policję udostępnione zostały kierowcom w letniej aktualizacji AutoMapy

lipiec

 • AutoMapa i Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 3 Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie poinformowały o rozpoczęciu współpracy w zakresie stworzenia mapy hydrantów na terenie Warszawy. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu, warszawscy strażacy uzyskają dostęp do unikatowej mapy dopasowanej do specyfiki pracy Straży Pożarnej.
 • AutoMapa nagrodzona! Magazyn komputerowy NEXT przyznał AutoMapie tytuł Czempiona Jakościw teście map do nawigacji na Pocket PC i PDA. W redakcyjnym porównaniu opublikowanym w numerze 7/2008, AutoMapa zdeklasowała rywali i potwierdziła swoją pozycję lidera na rynku oprogramowania do nawigacji GPS.
 • Na rynku pojawia się AutoMapa 5.1 zawierająca mapy ośmiu nowych krajów, blisko 2,5 miliona obrysów budynków, niemal 2 miliony dokładnych adresów przypisanych do budynków, ponad 1,1 miliona budynków zwizualizowanych w technice 3D, ponad ćwierć miliona punktów użyteczności publicznej i po raz pierwszy w historii polskich systemów nawigacyjnych – dane drogowe zweryfikowane przez Policję.

sierpień

 • Producenci AutoMapy oraz Prolech podpisali umowę, na mocy której nawigacje GPS marki BLOW będą sprzedawane na polskim rynku z oprogramowaniem nawigacyjnym AutoMapa.

wrzesień

 • Producenci AutoMapy oraz Pentagram Europe podpisali umowę, na mocy której nawigacje GPS firmy PENTAGRAM będą sprzedawane na polskim rynku z oprogramowaniem nawigacyjnym AutoMapa.

październik

 • Godło „Złoty Laur Konsumenta” dla AutoMapy! W opinii konsumentów biorących udział w badaniu, AutoMapa jest najbardziej rozpoznawaną marką wśród systemów nawigacyjnych, którą wyróżnia na tle konkurencji wysoka jakość, przemyślane i estetyczne wzornictwo oraz wysoka innowacyjność. Co szczególnie istotne, największa ilość respondentów poleciłaby AutoMapę swoim znajomym w oparciu o własne doświadczenia i spełnione oczekiwania zakupowe.
 • AutoMapa została partnerem cyklu „Błękitny 24 – Prosto z Polski” emitowanego na antenie TVN24. Dzięki AutoMapie widzowie TVN24 będą mogli zobaczyć najciekawsze miejsca w Polsce, do których Błękitnego 24 zaprowadziła AutoMapa.

listopad

 • Producenci AutoMapy – Aqurat Sp. z o.o. i GEOSYSTEMS Polska Sp. z o.o-  podpisali umowę z firmą NAVTEQ, światowym liderem rynku map dla rozwiązań geolokalizacyjch i nawigacji samochodowej. Umowa obejmuje dostarczenie danych mapowych 43 krajów Europy do kolejnych wersji programu AutoMapa
 • Nowa AutoMapa 5.2! Najnowsza wersja zawiera mapy 44 krajów Europy, 800 miast i miejscowości w Polsce z budynkami 3D, funkcje wspomagające użytkowników CB Radio (pikietaż) i miliony danych do wykorzystania przez kierowców, motocyklistów, rowerzystów i turystów.
 • W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku, średnio, co około 4 minuty, klient szukający nawigacji kupował AutoMapę!

grudzień

 • Trak Electronics zostaje partnerem AutoMapy. Pierwszym urządzeniem Trak sprzedawanym na polskim rynku z zainstalowaną AutoMapą jest niezwykle płaski model GPS-430
 • AutoMapa i MaxCom podpisują umowę o współpracy, na mocy której AutoMapa sprzedawana będzie z urządzeniami tego producenta
 • Na rynku pojawia się AutoMapa 5.3 zawierająca blisko 1000 europejskich miast opracowanych w technologii 3D, ponad 400 tys. POI oraz funkcję wyszukiwania po kodach pocztowych
 • AutoMapa kończy rok 2008 liczbą ponad 300 tysięcy klientów będąc najczęściej poszukiwanym i najchętniej wybieranym programem do nawigacji w Polsce
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu