Wool Star – komfort i bezpieczeństwo snu

Z myślą o tych, którzy dbają o estetykę łóżka, ale również cenią sobie zdrowy i wygodny sen firma WOOL STAR stworzyła dwie wełniane kolekcje pościeli – CAMEL i MERYNOS. Komplety wykonane z najwyższej jakości wełny Merynosów Australijskich i Wielbłądziej charakteryzują się różnorodnymi właściwościami zdrowotno-urodowymi (pielęgnują skórę, są antyreumatyczne i antyalergiczne), a ich delikatna, subtelna kolorystyka sprawia, że doskonale sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i w klasycznie urządzonych wnętrzach, nadając im niepowtarzalny charakter i styl.

Dwustronna kolekcja CAMEL, została wykonana z jednej strony z delikatnej wełny kozic kaszmirskich, z drugiej zaś z puszystej, miłej w dotyku i jednocześnie bardzo wytrzymałej wełny wielbłądziej, uznanej za prawdziwą perłę wśród różnych gatunków włókien. Krótki, gęsty i bardzo ciepły włos Camela doskonale grzeje, ale nie pozwala na przegrzanie organizmu. Utrzymując stałą temperaturę przez całą noc, zabezpiecza przed poceniem i wyziębieniem stawów i kości, tym samym chroni przed reumatyzmem i zapaleniem układu kostnego. Dzięki lanolinie, pokrywającej każde włókno, pościel nie gromadzi wilgoci, a tym samym nie stwarza warunków do rozwoju bakterii i roztoczy, pozostaje więc w pełni bezpieczna dla alergików. Mocna wełna wielbłądzia jest również bardzo trwała, dzięki  czemu  będzie służyć przez  długi  czas i nie zniszczy  się nawet po wielokrotnym czyszczeniu. W procesie produkcji kolekcji Camel firma WOOL STAR zastosowała specjalny sposób przygotowania wełny – metodę SUPER WASH, która pozwala pozbyć się z powierzchni włosa szorstkich łusek, nie naruszając w żaden sposób jego struktury. Tym samym uzyskano niezwykłą delikatność i miękkość wełny wielbłądziej. Gramatura 600g/m² oraz odpowiednie przycięcie na wysokości 9 mm, i jednokierunkowe uczesanie nadały pościeli efekt naturalnego połysku i niezwykłej puszystości.

W komplecie pościeli znajdują się:

  • Dwuwarstwowa kołdra z wełny Camel i Kaszmiru
  • Podkład z wełny Wielbłądziej
  • Poduszka ze zdejmowaną poszewką z wełny Wielbłądziej

Kolekcja pościeli MERYNOS została wykonana z odpowiednio wyselekcjonowanej, kremowej wełny Merynosów Australijskich o najwyższej próbie 24µ. Właściwie dobrany surowiec zastosowany do jej produkcji, gwarantuje wysoką jakość materiału i pozwala zachować wszystkie właściwości wełny – doskonale grzeje w zimie, latem odpowiednio ochładza, dostosowując temperaturę ciała do temperatury otoczenia. Dodatkowo podczas snu wełniane włókna okrywające ciało udzielają mikromasażu, który pobudza krążenie krwi oraz zabezpiecza przed chorobami serca i zawałem. Ponadto każdy włos pokryty jest warstwą naturalnej lanoliny, która chroni przed bakteriami oraz nie stwarza warunków do rozwoju roztoczy, ponadto doskonale pielęgnuje skórę: ujędrnia, nawilża, łagodzi podrażnienia. Wełna Merynosów Australijskich charakteryzuje się również delikatnością i lekkością, dzięki czemu podczas snu nie czujemy się przytłoczeni jej ciężarem. Odpowiedni proces przygotowania, przycięcia, uczesania i wykończenia nadał pościeli naturalny połysk, który w połączeniu z uniwersalnym, jasnym kolorem wełny sprawdzi się we wnętrzu każdej sypialni.

W komplecie pościeli znajdują się:

  • Dwuwarstwowa kołdra z wełny Merynosów Australijskich
  • Podkład z wełny Merynosów Australijskich
  • Poduszka ze zdejmowaną poszewką z wełny Merynosów Australijskich

Rozmiary i ceny:

MERYNOS:
Komplet jednoosobowy:           2780 PLN
Podkład 90 x 200
Kołdra 140 x 200
Poduszka 45 x 65

Komplet dwuosobowy:            3990 PLN
Podkład 140 x 200
Kołdra 160 x 200
Poduszka 45 x 65

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu