Routing i Switching na szkoleniu FEN i Cisco

Bezpłatne szkolenie z routingu i switchingu odbędzie się już w najbliższy czwartek, 15 stycznia. Dawkę teoretycznej i praktycznej wiedzy przekażą wspólnie specjaliści Konsorcjum FEN i Cisco.

W pierwszym punkcie szkolenia zostanie zaprezentowana konfiguracja VLAN-ów na przełącznikach z rodziny Cisco SRW (na przykładzie SRW208P), a także temat integracji przełącznika z routerem wspierającym tagowanie pakietów 802.1 q Cisco RVS4000. W dalszej części webinarium pod nazwą „Routing i VPN” będzie przedstawiona konfiguracja routerów z rodziny RV, a dodatkowo m.in. tworzenie reguł QoS oraz tuneli VPN typu Gateway to Gateway.

Szkolenie rozpocznie się w czwartek, 15 stycznia br., o godz. 10:00 i będzie trwało ok godzinę. Uczestnicy poprzedniego szkolenia FEN i Cisco nie muszą dokonywać ponownej rejestracji. Tradycyjnie podczas konferencji zostanie rozlosowana wśród uczestników nagroda.

Osoby, które po raz pierwszy chcą wziąć udział w szkoleniu, muszą najpierw wejść na stronę konferencji: https://ciscosales.webex.com/mw0305l/mywebex/default.do?siteurl=ciscosales&service=7, następnie wpisać numer sesji: 923 669 223 i dokonać rejestracji.

Tematyka kolejnych szkoleń Cisco i FEN obejmie:

  • VoIP. Konfiguracja centrali Cisco SPA9000 i telefonów Cisco SPA942 jako przykład elastycznego i wydajnego rozwiązania VoIP dla małego i średniego przedsiębiorstwa.
  • Monitoring IP. Konfiguracja systemu monitoringu IP opartego o kamery Cisco WVC210, serwer Cisco NSS4000 i oprogramowanie Linksys by Cisco Business Series Surveillance.
  • Wireless. Konfiguracja systemu bezprzewodowego dla małego przedsiębiorstwa w oparciu o punkty dostępowe Cisco WAP4410N-G5.

O kolejnych szkoleniach będzie można również przeczytać na stronach: http://www.fen.pl i http://www.cisco.com/web/PL/index.html.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu