Raport Forrester Research: Deloitte liderem doradztwa w zakresie reorganizacji IT

Według najnowszego, prestiżowego raportu The Forrester Wave: IT Organization Redesign Consultancies, Deloitte stoi na czele firm doradczych, przodując pod względem metodologii, stopnia specjalizacji, spójności a także jakości wykonania projektów reorganizacji IT.

W badaniu firmy Forrester dokonano oceny siedmiu czołowych firm świadczących usługi doradcze w tym zakresie (Deloitte, Accenture, KPMG, Capgemini, Infosys, TCS i IBM). Na podstawie informacji zebranych wśród klientów tych firm doradczych, Forrester ocenił że ich projekty odznaczają się najwyższą, w porównaniu do większości firm działających w tej branży, jakością oraz w najwyższym stopniu uwzględniają potrzeby klientów. Oferują również elastyczne metodologie, dające się dopasować do różnych typów organizacji. Czołowa siódemka jest jednak bardzo zróżnicowana pod względem wykorzystywanych metodologii i aktywów, zdolności wymiany informacji na wszystkich poziomach systemowych i organizacyjnych oraz jasności i praktyczności przyszłej wizji działania firmy.

W ocenie Forrester, Deloitte jest liderem zarówno w przekształcaniu struktur organizacyjnych firm, jak i systemów informatycznych oraz łączeniu tych dwóch aspektów reorganizacji. Dysponuje także najlepszą metodologią przekształcania organizacji o zasięgu globalnym dostosowując podejście do lokalnych warunków. Metodologia Deloitte odznacza się spójnością i kompletnością. Firma dysponuje również ogromną bazą wiedzy najlepszych praktyk i narzędzi, z których mogą korzystać konsultanci zależnie od projektowych potrzeb. Deloitte odznacza się wysokim profesjonalizmem w dziedzinie znajomości procesów działania systemów informatycznych oraz elastyczności prac projektowych na wielu poziomach organizacyjnych, w różnych branżach i typach firm.

„Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym klientom w Polsce i Europie Środkowej pełną paletę usług w zakresie doradztwa i wdrożeń IT. Ranking Forrestera pokazuje, że Deloitte, jako jedyna na rynku multidyscyplinarna firma usług profesjonalnych, wykorzystuje w pełni swój potencjał zarówno doradczy jak i wdrożeniowy w świadczeniu usług związanych z IT. Najwyższe oceny jakości usług reorganizacji IT Deloitte wyrażone przez klientów wynikają z faktu, że prace doradcze realizowane są przez praktyków.” – podkreślił Maciej Wiśniewski, Partner odpowiedzialny za usługi doradztwa informatycznego w Deloitte.

Poza doradztwem w zakresie reorganizacji IT, Deloitte jest także jednym z największych światowych integratorów systemów informatycznych. Specjalizuje się w budowaniu rozwiązań informatycznych zwiększających efektywność działalności i klientów i podnoszących ich konkurencyjność. Narzędziami, które do tego wykorzystuje są systemy klasy ERP, takie jak SAP czy Oracle, rozwiązania klasy Business Intelligence czy też oprogramowanie „pod klucz”, budowane przez inżynierów systemowych Deloitte.

Więcej o badaniu na http://www.forrester.com/Research

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu