Pieniądze czekają na Ciebie w sklepie

przez | 14/01/2009

Polska jest pierwszym krajem  w Europie, w którym przekaz z zagranicy można odebrać przy okazji zakupów w sklepie. Nową usługę o nazwie VIA™ – Moje Przekazy wspólnie wprowadzają BillBird i MoneyGram.

Moje Przekazy oparte są na największej w Polsce sieci terminalowej VIA™, należącej do firmy BillBird. VIA™ – Moje Przekazy to nowatorskie rozwiązanie, pozwalające na transfer gotówki nadanej za pośrednictwem MoneyGram do Polski. Pieniądze można odebrać w złotówkach już po 10 minutach od wpłaty we wszystkich kasach sklepowych oznaczonych logo VIA™ – Moje Przekazy!

Wybór naszego kraju na lokalizację usługi VIA™ – Moje Przekazy nie jest przypadkowy. Według Banku Światowego Polacy są w tym roku na piątym miejscu pod względem ilości pieniędzy przesłanych z zagranicy do kraju (analitycy Banku łączną sumę transferów oceniają na 11 miliardów dolarów). Drugi istotny powód to duża migracja zarobkowa z małych miejscowości, w których często nie ma instytucji finansowych, a nawet placówek poczty. Mieszkańcy tych miejscowości muszą często dotrzeć do większych miast, by odebrać pieniądze z zagranicy. Sieć VIA™ firmy Billbird wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, ponieważ umożliwia odebranie pieniędzy w pobliskim sklepie.

Jak to działa?

Wystarczy zgłosić się do placówki MoneyGram, której lokalizację można znaleźć na stronie internetowej (www.moneygram.com). Agenci MoneyGram dostępni są w 180 krajach na świecie, więc znalezienie punktu blisko miejsca zamieszkania lub pracy nie będzie trudne. Do wypełnienia jest zaledwie jedna strona formularza. Po wprowadzeniu transakcji do systemu nadawca otrzymuje informację o dokładnej kwocie w złotówkach, która będzie wypłacona w Polsce oraz specjalny kod, który może przesłać do adresata (np. SMS-em).

Osoba odbierająca pieniądze w kraju powinna mieć przy sobie dowód osobisty i kod transakcji. Kasjer wprowadza do terminala dane odbiorcy, a po autoryzacji prosi o podpis… i na tym kończą się formalności. Po zaledwie kilku minutach od wpłaty zagranicą pieniądze zostają wypłacone w kasie pobliskiego sklepu.

Prostota i szybkość to nie jedyne zalety usługi VIA™ – Moje Przekazy. Billird i MoneyGram gwarantują dobry kurs wymiany, zbliżony do kursu NBP oraz brak ukrytych prowizji.

Do marca 2009 roku usługa będzie dostępna w około 2000 punktów w całym kraju. Docelowo zasięg VIA™ – Moje Przekazy ma być porównywalny do dostępności innych usług oferowanych przez BillBird (obecnie blisko 7500 placówek)

Szczegóły można znaleźć na naszych stronach internetowych:
http://via.com.pl/uslugi_via_-_moje_przekazy_premiera,104.html
www.moneygram.com