Nowe internetowe przystawki NETGEAR ze złączem internetowym do telewizorów

Świat internetowych filmów wideo, telewizji internetowej na żywo, filmów YouTube, popularnych witryn, kolekcji mediów HD, zdjęć rodzinny, muzyki i innych multimediów w domowym telewizorze.

Podczas targów CES NETGEAR zaprezentował dwa nowe produkty umożliwiające korzystanie z internetowego wideo, telewizji, muzyki, zdjęć, mediów HD i innych treści na ekranie telewizora HDTV. NETGEAR Internet TV Player (ITV2000) i NETGEAR Digital Entertainer Elite (EVA9150) zaprojektowano z myślą o wzbogaceniu cyfrowej rozrywki.

“Korzystnie z internetowego wideo stało się popularne jak nigdy przedtem,” powiedział Vivek Pathela, wiceprezes NETGEAR i dyrektor generalny ds. produktów domowych i konsumenckich. „W samym tylko październiku 2008, comScore® oszacował, że niemal połowa wszystkich mieszkańców USA obejrzała ponad 13,5 miliarda nagrań wideo w Internecie. To oznacza dużą liczbę filmów oglądanych przeważnie na komputerach PC, choć wiele osób zapewne wolałoby je oglądać na ekranach telewizora.”

Pathela dodał: “Nasza nowa rodzina internetowych przystawek do telewizora po raz pierwszy umożliwi oglądanie najszerszego spektrum internetowych filmów wideo i innych treści cyfrowych na ekranach telewizorów HDTV, w pełnej wygodzie domowego salonu. Oferujemy zróżnicowany asortyment sieciowych produktów do rozrywki trafiających w potrzeby wielu różnych stylów życia, od rodzin aktywnie korzystających z Internetu aż po zaawansowanych entuzjastów mediów.”

Internet TV Player (ITV2000)

NETGEAR Internet TV Player (ITV2000) to kompaktowa, łatwa w użyciu i automatycznie konfigurująca internetowa przystawka do telewizora z prostym pilotem, umożliwiająca oglądanie internetowego wideo w miejscu, w którym wcześniej nie było to możliwe – na telewizorze w salonie. Zamiast oglądać filmy na komputerach PC w oddzielnych pokojach, rodziny mogą teraz wspólnie oglądać wideo z różnych internetowych źródeł na ekranie telewizora, korzystając z wygód salonu czy pokoju telewizyjnego.

Internet TV Player zwiększa zakres zastosowań nowych telewizorów HDTV a także starszych telewizorów analogowych. To idealne urządzenie dla rodzin aktywnie korzystających z internetowych treści wideo, a także dla tych, którzy znajdują się poza krajem czy regionem, w którym nadawane są ich ulubione programy telewizyjne, na przykład międzynarodowe wydarzenia sportowe czy filmowe produkcje. Urządzenie strumieniowo przesyła treści z popularnych witryn takich jak BBC.com, CNN.com, ESPN.com, EuroSport.com, NBC.com, PGATour i TMZ.com, a także z repozytoriów nagrań wideo, takich jak YouTube, Google Videos, Yahoo Videos i MetaCafe. NETGEAR Internet TV Player obsługuje strumieniowe przesyłanie transmisji TV na żywo z różnych witryn internetowych na świecie, płatnych filmów na żądanie z witryn takich jak CinemaNow.com, a także filmów ściąganych z serwisów takich jak BitTorrent®. Zaawansowana funkcja wyszukiwania VTap umożliwia inteligentne przeszukiwanie internetowych zasobów wideo, w tym wybieranie witryn wideo według kraju, tematyki, nazwisk osób czy popularnych witryn. Użytkownicy mogą również odtwarzać wideo, muzykę i zdjęcia z lokalnych pamięci flash USB lub serwerów mediów z rodziny NETGEAR ReadyNAS®.

Kompaktowy Internet TV Player jest niewiele większy niż talia kart. Urządzenie łączy się z domową siecią i Internetem poprzez adapter USB Ethernet lub adapter sieci bezprzewodowej. Nie wymaga komputera PC do odtwarzania internetowego wideo; nie wymaga również instalowania żadnego oprogramowania na komputerze PC ani konfigurowania ustawień współdzielenia plików czy zezwoleń w zaporze.

NETGEAR Internet TV Player (ITV2000) dostępny będzie w sprzedaży na początku lata 2009 roku u wiodących sprzedawców detalicznych, w sklepach internetowych i u sprzedawców VAR, w sugerowanej cenie detalicznej 199 USD + VAT. Więcej informacji na stronie: http://www.netgear.com/Products/Entertainment/DigitalMediaPlayers/itv2000.aspx.

Digital Entertainer Elite (EVA9150)

NETGEAR Digital Entertainer Elite (EVA9150) to idealne rozwiązanie dla zaawansowanych entuzjastów mediów. To najwydajniejszy i najbardziej elastyczny odtwarzacz mediów cyfrowych na rynku, obsługujący najnowsze technologie wideo, audio oraz sieci bezprzewodowe. Urządzenie ze zintegrowanym twardym dyskiem o pojemności 500GB można łatwo rozbudować o większą pojemność. Użytkownicy mogą odtwarzać na ekranie telewizora filmy cyfrowe o jakości Blu-Ray (do 1080p), oglądać zdjęcia cyfrowe w wysokiej rozdzielczości, odtwarzać pliki MP3 i programy telewizyjne nagrane na komputerze PC lub przechowywane w lokalnej sieci. Urządzenie daje również dostęp do treści z Internetu takich jak YouTube, internetowe radio, Flickr, kanały RSS i materiały wideo z popularnych witryn internetowych. Digital Entertainer Elite automatycznie wynajduje wszystkie pliki z cyfrowymi mediami w sieci domowej i organizuje je w łatwo dostępną bibliotekę

Digital Entertainer Elite jest rozwiązaniem wyjątkowym, ponieważ współpracuje jednocześnie z komputerami Windows®, Mac® i Linux a także z serwerami NAS takimi jak seria NETGEAR. Urządzenie obsługuje niezrównanie obszerną listę formatów plików, w tym:

  • Formaty wideo: AVI, DivX, Xvid WMV, MOV, M4V, MP4, VOB, MPG, MP1, MP2, MP4, ISO, IFO, MKV, TS i M2TS;
  • Formaty audio: MP1, MP2, MP3, WMA, WMA-Pro, AAC, FLAC, AIFF, WAV, LPCM, Dolby AC3 5.1 stereo downmix, Dolby AC3 5.1 passthrough, DTS 5.1 passthrough, Dolby TrueHD Downmix, Dolby+ Passthrough i DTS-HD Master Audio passthrough;
  • Formaty napisów: SUB, SRT, SMI, SAMI, TXT i DVD Subpicture; oraz,
  • Kodeki wideo: MP1, MP2, MP4, Xvid, VC-1/WMV-9, H.264 i OpenDivX.

Digital Entertainer Elite ma dwa porty USB umożliwiające błyskawiczny dostęp do treści w przenośnych pamięciach flash USB, aparatach cyfrowych, odtwarzaczach iPod® lub innych magazynach danych ze złączem USB. Dzięki trzem wewnętrznym, metamateriałowym antenom NETGEAR RangeMax i dwuzakresowej sieci bezprzewodowej 802.11n, Digital Entertainer Elite zapewnia najwyższą wydajność pracy bezprzewodowej spośród wszystkich odtwarzaczy mediów cyfrowych na rynku. Dwuzakresowa sieć bezprzewodowa umożliwia korzystanie nie tylko z trzech kanałów 2.4 GHz, w których pracuje już bardzo wiele urządzeń 802.11g, lecz także z 20 rzadziej wykorzystywanych kanałów w paśmie 5GHz. Ponadto, układ Sigma Designs 8635 zapewnia najwydajniejszą i najbardziej elastyczną wydajność przetwarzania danych audio i wideo.

W domu może pracować jednocześnie wiele urządzeń NETGEAR Digital Entertainer Elite. Korzystając z funkcji “Follow Me” użytkownik może zatrzymać odtwarzane wideo i kontynuować oglądanie w innym pomieszczeniu. W trybie “Party” możliwa jest synchronizacja odtwarzania muzyki w całym domu.

Digital Entertainer Elite wyposażono również w wielokrotnie nagradzaną funkcję NETGEAR Push ‘N’ Connect, która łatwo i bezpiecznie łączy bezprzewodowe urządzenia klienckie w systemie Wi-Fi Protected Set-up (WPS), eliminując konieczność pamiętania i wprowadzania haseł. Ponadto NETGEAR Digital Entertainer Elite jest przyjazny środowisku i wyróżnia się energooszczędnością i funkcją automatycznego przechodzenia w stan uśpienia.

NETGEAR Digital Entertainer Elite (EVA9150) dostarczany jest z roczną gwarancją i całodobową pomocą techniczną. Urządzenie spodziewane jest w sprzedaży w lutym w wiodących sklepach detalicznych, internetowych oraz u sprzedawców VAR w sugerowanej cenie detalicznej 399 USD + VAT. Więcej informacji na stronie:
http://www.netgear.com/Products/Entertainment/DigitalMediaPlayers/eva9150.aspx.

“Nowe produkty NETGEAR wpisują się w dwa ważne trendy konsumenckie – korzystanie z mediów cyfrowych i rozwój sieci,” powiedział Kurt Scherf, wiceprezes i główny analityk Parks Associates, agencji specjalizującej się w badaniu i analizie zjawisk związanych z cyfrowymi technologiami konsumenckimi. „Po pierwsze w miarę wzrostu objętości kolekcji mediów cyfrowych spodziewamy się, że typowe gospodarstwo domowe z siecią komputerową będzie wymagało istotnie większej pojemności przechowywania oraz funkcji centralizacji mediów. Po drugie, przeprowadzone przez nas badanie Digital Media Evolution stwierdza duży popyt na urządzenia kategorii CE (elektroniki konsumenckiej) oferujące dostęp do treści internetowych w salonie domu.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu