HazLight’y już w Polsce

W warunkach złej widoczności, podczas nocy, zmierzchu i niekorzystnej pogody tradycyjny trójkąt ostrzegawczy, zauważalny z odległości około 70 m, może być niewystarczający i zamienić niebezpieczną sytuację w potencjalnie tragiczny wypadek. Ratunkiem są przenośne systemy ostrzegawcze, tzw. HazLight’y. Na świecie znane od kilku lat, w Polsce dopiero obecne od kilku miesięcy.

– Zestawy HazLight mają zastosowanie podczas nagłych, niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji na drodze. Rozstawione na jezdni redukują zagrożenie wypadkowe ze strony pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka. Elementy są szczególnie efektywne w złych warunkach pogodowych, podczas zmierzchu, w trakcie nocy, kiedy widoczność jest bardzo ograniczona. – mówi Paweł Sawicki, Dyrektor Sprzedaży Marketingu firmy Lunaro, dystrybutora Hazlight’ów.

Produkty serii HazLight to przenośne, ładowalne, wygodne i proste w użyciu zestawy świetlnych elementów ostrzegawczych dla indywidualnych kierowców, pomocy drogowej, oddziałów ratownictwa, straży pożarnej i policji. Znajdują się w nich diody LED emitujące jasne i intensywne światło widoczne z dużej odległości, kilkakrotnie większej niż  w przypadku typowych trójkątów ostrzegawczych. Punkty świetlne zauważalne są w odległości nawet do 1000 m, a intensywność emitowanego światła jest podtrzymywana do 24 godzin od pełnego naładowania baterii. Zestawy zasilane są za pośrednictwem ładowarki podłączonej do standardowej zapalniczki samochodowej lub do gniazda sieciowego. W związku z tym, że zestawy nie wymagają wymiany baterii ani diod koszty użytkowania są równe zeru.

W Polsce dostępne są dwa rodzaje produktów HazLight: Micro (zaprojektowane z myślą o indywidualnych użytkownikach dróg, jako elementy ostrzegawcze wykorzystywane w przypadku nagłego postoju, kolizji lub wypadku na drodze) oraz Emergency (stworzone dla służb pomocy drogowej, oddziałów ratownictwa, straży pożarnej i policji, skutecznie zastępują sprzęt ważący wiele kilogramów.)

Jak dotąd nowoczesne zestawy ostrzegawcze zakupiły m.in.: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (oddziały w Poznaniu i Zamościu) oraz Państwowa Straż Pożarna (m.in. w Gnieźnie i Pruszkowie). Produkt przeszedł pozytywne testy w Wielkopolskiej Komendzie Policji w Poznaniu i Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku Białej.

Szczegóły na stronie www.lunaro.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu