XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wykorzystał oprogramowanie Oracle

Siedemnasty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny był obsługiwany przez wydajny i niezawodny system komputerowy dostarczony przez liderów w swoich sektorach rynku IT: firmy Oracle i Sun Microsystems.

Najważniejsze fakty:

  • 11 stycznia 2009 roku odbył się XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku głównym elementem tego wydarzenia była aukcja, transmitowana na żywo z telewizyjnego studia WOŚP. W czasie transmisji nieprzerwanie pracuje system informatyczny rejestrujący dane licytacji, który musi być przygotowany na przetwarzanie ogromnych ilości informacji i na zapewnienie odpowiedniego dla nich poziomu bezpieczeństwa.
  • Z uwagi na wielkie natężenie przepływu danych jakie notuje się zawsze w czasie Finału WOŚP, od roku 2002 do ich przetwarzania używana jest baza danych Oracle Enterprise Edition. Od kilku lat Oracle dostarcza dla potrzeb Finału także oprogramowanie warstwy pośredniej Oracle Fusion Middleware oraz specjalizowaną aplikację do obsługi licytacji stworzoną przy pomocy narzędzi Oracle specjalnie dla potrzeb Orkiestry. Jej zadaniem jest zapewnienie sprawnego działania operatorom centrum licytacji i autoryzacji pracującym w studio TVP.
  • Bazy Oracle oraz dedykowana aplikacja są odpowiednio skonfigurowane przy udziale specjalistów firm Oracle Polska oraz Royal Software, serwer WWW jest wsparty certyfikatem PKI wystawionym darmowo przez CERTUM – Powszechne Centrum Certyfikacji (firma z grupy Unizeto Technologies S.A.).
  • Baza danych Oracle jest skonfigurowana do pracy serwerów połączonych w grona sieci GRID. Dzięki temu rozwiązaniu system obsługi Finału zapewnia wymagane bezpieczeństwo, odpowiednią szybkość działania i wydajne generowanie dynamicznych stron WWW zgodnych w każdym momencie z danymi rezydującymi w centralnej bazie.

Sprzęt komputerowy dla WOŚP jest dostarczany od roku 2000 przez firmę Sun Microsystems. W roku bieżącym sercem systemu jest klaster dwóch serwerów klasy workgroup: Sun Fire T2000 wyposażony w 32GB pamięci RAM oraz Sun Fire T5220 zawierający 8GB pamięci RAM, pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Solaris 10. Na wypadek awarii pracuje serwer zapasowy Sun Fire V490 wyposażony w 4 procesory UltraSPARC IV+ i 16GB pamięci. Każdy serwer korzystał z bazy danych Oracle 11g aktualizowanej na dedykowanej dla niego oddzielnej macierzy dyskowej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu