VIA prezentuje nową generację serwerów domowych

przez | 13/01/2009

Kompaktowy serwer VIA NSD7800 na osiem dysków twardych z obsługą Windows® Home Server to bezpieczny i łatwy w zarządzaniu system przechowywania danych dla rodziny lub domowego biura.

VIA Technologies, Inc zapowiedziała wprowadzenie do oferty domowego serwera VIA NSD7800, obsługującego do ośmiu pełnowymiarowych dysków twardych i charakteryzującego się znacznie uproszczoną obsługą w stosunku do dużych serwerów. Integratorzy systemów będą mogli oferować go jako idealne rozwiązanie dla małych / domowych biur i rodzinnych zastosowań domowych.

Mierzący zaledwie 34cm x 34cm x 15cm serwer na bazie energooszczędnego procesora VIA C7-D 1,5GHz oferuje dużą pojemność dzięki ośmiu łatwo dostępnym kieszeniom na dyski 3,5 cala. Serwer VIA NSD7800 jest w pełni kompatybilny z systemem Microsoft Windows Home Server, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpiecznie przechowywać swoje osobiste dane i cieszyć się spokojem, podczas gdy serwer automatycznie wykonuje kopie bezpieczeństwa.

Nowoczesne gospodarstwa domowe często posiadają więcej niż jeden komputer PC, a poszczególni członkowie rodziny osobno przechowują dane bez możliwości bezpiecznego i łatwego wykonania kopii bezpieczeństwa. Serwer VIA NSD7800 współpracuje z systemem Windows Home Server oferując atrakcyjną alternatywę w tym zakresie. Małe przedsiębiorstwa i domowe biura docenią również racjonalną, łatwą w obsłudze infrastrukturę przechowywania danych, która nie zajmuje wiele miejsca i nie przyczynia się istotnie do wzrostu rachunków za energię elektryczną.

Oferując unikatowe połączenie niewielkich gabarytów, dużej pojemności i energooszczędności, serwer VIA NSD7800 wykorzystuje gigabitową sieć LAN do zapewnienia optymalnych transferów plików. Ponadto, zawiera czytnik kart compact flash, umożliwiający stabilną instalację systemu operacyjnego i diody informujące o stanie urządzenia dla każdej z ośmiu kieszeni, a także wskaźnik pracy sieci i zasilania.

“Jesteśmy przekonani, że serwer VIA NSD7800 odpowiada na potrzeby współczesnych klientów. Zastosowany w połączeniu z systemem Microsoft Windows Home Server zapewnia prosty, bezpieczny i skuteczny sposób zarządzania coraz większymi kolekcjami prywatnych danych,” powiedział Daniel Wu, wiceprezes pionu platform wbudowanych w firmie VIA Technologies, Inc. „Rynek domowych serwerów jest coraz ważniejszy, a VIA zamierza być jego liderem.”

“Nowe serwery domowe VIA to doskonały przykład tego zastosowania Windows Home Server jako całościowego rozwiązania dla rodzin chcących udostępniać, organizować i chronić swoje cyfrowe treści,” powiedział Charlie Kindel, dyrektor pionu rozwiązań serwerowych Windows w firmie Microsoft. “Chętnie podjęliśmy współpracę z liderem branży, jakim jest VIA, jako dostawca OEM systemu Windows Homer Server. Mamy nadzieję, że oferta ta dostarczy klientom wielu korzyści.”

VIA NSD7800

via-nsd7800_hdd-tray-45VIA NSD7800 oparty jest na procesorze VIA C7-D 1,5GHz i obsługuje do 1GB pamięci DDR2. Na przednim panelu mieści się osiem kieszeni formatu 3,5 cala służących do instalacji dysków twardych S-ATA II. Umieszczenie dysku w systemie jest szybkie i łatwe dzięki unikatowemu panelowi tylnemu, który ogranicza bałagan związany z podłączaniem przewodów.

VIA NSD7800 jest wyposażony w czytnik kart compact flash typu 1 służący do instalacji wbudowanych systemów operacyjnych i wykorzystuje gigabitową sieć z kontrolerem PCI Express do szybkiej obsługi transferów plików. Szereg diod na przednim panelu informuje użytkownika o stanie urządzenia, w tym o pracy poszczególnych portów S-ATA, ogólnej pracy systemu dyskowego, aktywności sieciowej i zasilaniu. Jest też opcja indywidualnego wyboru sposobu działania diod a także specjalny przycisk służący do tworzenia kopii zapasowych i ich odzyskiwania. Dostępny jest również opcjonalny port Mini-PCI, umożliwiający instalację dodatkowych rozszerzeń związanych z zabezpieczeniami, takich jak sprzętowy moduł VPN lub antywirusowy.

VIA NSD7800 obsługuje Microsoft Windows Server 2003/2007, Windows Home Server i Linux. Funkcje monitorowania systemu to Wake-on-LAN, Wake-on-Alarm i Watch Dog Timer.

Więcej informacji o VIA NSD7800 na stronie:
http://www.via.com.tw/en/products/embedded/nsd7800/