VIA prezentuje nową generację serwerów domowych

Kompaktowy serwer VIA NSD7800 na osiem dysków twardych z obsługą Windows® Home Server to bezpieczny i łatwy w zarządzaniu system przechowywania danych dla rodziny lub domowego biura.

VIA Technologies, Inc zapowiedziała wprowadzenie do oferty domowego serwera VIA NSD7800, obsługującego do ośmiu pełnowymiarowych dysków twardych i charakteryzującego się znacznie uproszczoną obsługą w stosunku do dużych serwerów. Integratorzy systemów będą mogli oferować go jako idealne rozwiązanie dla małych / domowych biur i rodzinnych zastosowań domowych.

Mierzący zaledwie 34cm x 34cm x 15cm serwer na bazie energooszczędnego procesora VIA C7-D 1,5GHz oferuje dużą pojemność dzięki ośmiu łatwo dostępnym kieszeniom na dyski 3,5 cala. Serwer VIA NSD7800 jest w pełni kompatybilny z systemem Microsoft Windows Home Server, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpiecznie przechowywać swoje osobiste dane i cieszyć się spokojem, podczas gdy serwer automatycznie wykonuje kopie bezpieczeństwa.

Nowoczesne gospodarstwa domowe często posiadają więcej niż jeden komputer PC, a poszczególni członkowie rodziny osobno przechowują dane bez możliwości bezpiecznego i łatwego wykonania kopii bezpieczeństwa. Serwer VIA NSD7800 współpracuje z systemem Windows Home Server oferując atrakcyjną alternatywę w tym zakresie. Małe przedsiębiorstwa i domowe biura docenią również racjonalną, łatwą w obsłudze infrastrukturę przechowywania danych, która nie zajmuje wiele miejsca i nie przyczynia się istotnie do wzrostu rachunków za energię elektryczną.

Oferując unikatowe połączenie niewielkich gabarytów, dużej pojemności i energooszczędności, serwer VIA NSD7800 wykorzystuje gigabitową sieć LAN do zapewnienia optymalnych transferów plików. Ponadto, zawiera czytnik kart compact flash, umożliwiający stabilną instalację systemu operacyjnego i diody informujące o stanie urządzenia dla każdej z ośmiu kieszeni, a także wskaźnik pracy sieci i zasilania.

“Jesteśmy przekonani, że serwer VIA NSD7800 odpowiada na potrzeby współczesnych klientów. Zastosowany w połączeniu z systemem Microsoft Windows Home Server zapewnia prosty, bezpieczny i skuteczny sposób zarządzania coraz większymi kolekcjami prywatnych danych,” powiedział Daniel Wu, wiceprezes pionu platform wbudowanych w firmie VIA Technologies, Inc. „Rynek domowych serwerów jest coraz ważniejszy, a VIA zamierza być jego liderem.”

“Nowe serwery domowe VIA to doskonały przykład tego zastosowania Windows Home Server jako całościowego rozwiązania dla rodzin chcących udostępniać, organizować i chronić swoje cyfrowe treści,” powiedział Charlie Kindel, dyrektor pionu rozwiązań serwerowych Windows w firmie Microsoft. “Chętnie podjęliśmy współpracę z liderem branży, jakim jest VIA, jako dostawca OEM systemu Windows Homer Server. Mamy nadzieję, że oferta ta dostarczy klientom wielu korzyści.”

VIA NSD7800

VIA NSD7800 oparty jest na procesorze VIA C7-D 1,5GHz i obsługuje do 1GB pamięci DDR2. Na przednim panelu mieści się osiem kieszeni formatu 3,5 cala służących do instalacji dysków twardych S-ATA II. Umieszczenie dysku w systemie jest szybkie i łatwe dzięki unikatowemu panelowi tylnemu, który ogranicza bałagan związany z podłączaniem przewodów.

VIA NSD7800 jest wyposażony w czytnik kart compact flash typu 1 służący do instalacji wbudowanych systemów operacyjnych i wykorzystuje gigabitową sieć z kontrolerem PCI Express do szybkiej obsługi transferów plików. Szereg diod na przednim panelu informuje użytkownika o stanie urządzenia, w tym o pracy poszczególnych portów S-ATA, ogólnej pracy systemu dyskowego, aktywności sieciowej i zasilaniu. Jest też opcja indywidualnego wyboru sposobu działania diod a także specjalny przycisk służący do tworzenia kopii zapasowych i ich odzyskiwania. Dostępny jest również opcjonalny port Mini-PCI, umożliwiający instalację dodatkowych rozszerzeń związanych z zabezpieczeniami, takich jak sprzętowy moduł VPN lub antywirusowy.

VIA NSD7800 obsługuje Microsoft Windows Server 2003/2007, Windows Home Server i Linux. Funkcje monitorowania systemu to Wake-on-LAN, Wake-on-Alarm i Watch Dog Timer.

Więcej informacji o VIA NSD7800 na stronie:
http://www.via.com.tw/en/products/embedded/nsd7800/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu