Oszczędzaj energię z „Redutą” i Fundacją Nasza Ziemia

W dwie najbliższe soboty, 17 i 24 stycznia, w godzinach 13.00 – 19.00, w warszawskim Centrum Handlowym „Reduta” odbędą się kolejne dyżury ekologiczne Fundacji Nasza Ziemia. Tym razem przedstawiciele Fundacji poruszą temat energii elektrycznej oraz zaprezentują sposoby jej oszczędzania.

Dyżury ekologiczne Fundacji Nasza Ziemia odbywają się w ramach edukacyjnego programu ekologicznego „Centrum z Klimatem”, zainaugurowanego w Centrum Handlowym „Reduta” pod koniec października 2008 roku. Fundacja Nasza Ziemia, Partner Merytoryczny programu, tym razem poświęci czas omówieniu problemu oszczędzania energii elektrycznej w życiu codziennym.

Klienci, którzy w te soboty przyjdą do EKO Centrum w „Reducie”, dowiedzą się, w jaki sposób oszczędzać energię w domu, podczas zakupów oraz jadąc do pracy. Uzyskają wskazówki, jak korzystać z alternatywnych źródeł energii w gospodarstwach domowych, a przy pomocy nowoczesnego kalkulatora emisji CO2 sami wyliczą swoją roczną emisję dwutlenku węgla. Zdobędą również wiedzę na temat tych czynności, które w codziennym życiu pochłaniają najwięcej energii oraz poznają metody obniżenia jej zużycia. Na uczestników konkursów i zabaw ekologicznych czekają nagrody – niespodzianki.

Pierwszy dyżur ekologiczny Fundacji Nasza Ziemia odbył się 13 grudnia 2008 roku i poświęcony był tematyce Szczytu Klimatycznego w Poznaniu. Relację z tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej programu www.centrumzklimatem.pl.

„Reduta” to pierwsze „zielone” centrum handlowe stolicy. Celem wdrożonego w nim programu ekologicznego „Centrum z Klimatem” jest budowanie świadomości ekologicznej wśród klientów, najemców i pracowników centrum. Program edukacyjny dla projektu stworzyła Fundacja Nasza Ziemia. Program wspierają również ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz warszawska firma Byś.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu