Jakub Abramczyk nowym dyrektorem zarządzającym Avaya

Po czterech latach zmiana na stanowisku dyrektora zarządzającego w polskim oddziale Avaya. Wojciecha Głownię zastąpił Jakub Abramczyk, który będzie odpowiadał również za działania firmy na rynku czeskim
i słowackim.

Avaya jest jednym z największych światowych dostawców oprogramowania i systemów do komunikacji biznesowej oraz usług w tej dziedzinie. Nowy dyrektor zarządzający dostrzega jednak spory potencjał ekspansji firmy w Polsce. – Chcemy dotrzeć z naszą ofertą do sektorów, w których Avaya nie jest w tej chwili obecna. Na polskim rynku widzimy jeszcze sporo miejsca dla wdrożenia naszych rozwiązań – mówi Jakub Abramczyk, poprzednio szef działu rozwiązań korporacyjnych, powstałym w firmie Motorola po przejęciu Symbol Technologies. – Jednym z priorytetów naszej strategii będzie z całą pewnością rozwój kanału partnerskiego – zapowiada Abramczyk.

Jakub Abramczyk posiada dziesięcioletnie doświadczenie w branży nowych technologii, które zdobywał pracując dla takich firm, jak: Lucent Technologies, Symbol Technologies i wspomniana Motorola. Co ciekawe, drogi Avaya i Abramczyka połączyły się już w przeszłości – pracował w polskim oddziale firmy od października 2000 r. do marca 2004 r., jako szef działu Connectivity Solutions. Jak ocenia swój powrót? – Zdaję sobie sprawę, że staję przed niezwykle odpowiedzialnym zadaniem jakim jest kierowanie tak szanowaną firmą, jaką jest Avaya. Tym bardziej, że wyzwanie dotyczy trzech rynków, a nie tylko jednego – zauważa Abramczyk. – Liczę, że doświadczenie zdobyte przez ostatnie lata, pomoże mi wypełniać nową rolę z sukcesem.

Abramczyk studiował na Wydziale Fizyki Technologicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej, a wcześniej w australijskim Royal Melbourne Institute of Technology. Wolne od pracy chwile stara się spędzać aktywnie, latem uprawia kite surfing, a zimą snowboard. Ostatnio zmaga się z nowym wyzwaniem, które stanowi gra w golfa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu