Altkom Akademia szkoli architektów Red Hat

przez | 13/01/2009

Altkom Akademia podpisała umowę z firmą Red Hat – światowym liderem oprogramowania open source – na mocy której jako jedyny ośrodek szkoleniowy w Polsce, będzie miała prawo prowadzić kursy oraz certyfikować z zakresu RHCA (Red Hat Certified Architect). Kontrakt rozszerza dotychczasową współpracę obu podmiotów, w ramach której Altkom Akademia prowadziła szkolenia na dwóch mniej zaawansowanych poziomach – Red Hat Certified Security Specialist (RHCSS) i Red Hat Certified Engineer (RHCE) – certyfikując odpowiednio specjalistów ds. bezpieczeństwa oraz inżynierów.

RHCE jest jednocześnie nazwą ścieżki szkoleniowej, jak i najbardziej znanym linuksowym certyfikatem szkoleniowym. Red Hat Certified Engineer (RHCE) jest przyznawany od 1999 r. Do tej pory zdobyło go kilkanaście tysięcy ekspertów linuksowych z całego świata.

„Nasza współpraca z Red Hat Inc. sięga 2003 roku, kiedy wprowadziliśmy do swojej oferty szkolenia z zakresu RHCE. Byliśmy wówczas jedynym w Polsce ośrodkiem edukacyjnym dysponującym tego typu kursami. Natomiast uzyskanie autoryzacji do prowadzenia szkoleń ze ścieżki RHCA jest odpowiedzią na zadawane podczas cyklicznych spotkań organizowanych przez naszą firmę z inżynierami RHCE pytanie – co dalej po RHCE? Obecność na szkoleniach z tej ścieżki pozwala zdobyć kompetencje daleko wykraczające poza standardową administrację systemem Red Hat Enterprise Linux związane m.in. z zagadnieniami automatyzacji zadań administracyjnych w dużych, heterogenicznych środowiskach, których ważnym elementem jest system RHEL, budowaniem bezpiecznych systemów, wysoce dostępnych oraz wydajnych. Po zakończeniu każdego ze szkoleń można wziąć udział w sesji egzaminacyjnej. Zdanie wszystkich pięciu egzaminów pozwala uzyskać tytuł RHCA, który będzie gwarancją, że jego posiadacz jest przygotowany zarówno merytorycznie, jak i praktycznie do pełnienia roli architekta systemów budowanych w oparciu o produkty firmy Red Hat” – wyjaśnia Adam Sokołowski, Business Development Manager z Altkom Akademia.

Red Hat, z siedzibą w amerykańskim Raleigh jest światowym liderem w zakresie rozwiązań opartych na otwartym kodzie źródłowym. W ofercie firmy znajdują się m.in. systemy operacyjne, aplikacje oraz rozwiązania do zarządzania, jak również szkolenia, wsparcie technologiczne i usługi posprzedażowe dla klientów.

Zgodnie ze swoją strategią firma oferuje klientom długoterminowy plan obejmujący budowę infrastruktury opartej na rozwiązaniach typu open source, których celem jest zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz optymalizacja łatwości zarządzania.