VIA prezentuje innowacyjne notebooki i miniaturowe komputery PC na targach CES 2009

VIA na nowo definiuje kategorię PC oferując stylowe komputery stacjonarne, notebooki i ultra przenośne systemy na bazie wydajnego, energooszczędnego procesora VIA Nano.

Przedstawiciele VIA Technologies wzięli udział w dorocznej konferencji prasowej Lunch@Piero’s, która odbyła się podczas targów CES w Las Vegas.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wieloma wydajnymi mini-notebookami, cienkimi i lekkimi notebookami, ekologicznymi komputerami PC i energooszczędnymi systemami wbudowanymi, zaprojektowanymi dla nowego, cyfrowego świata zgodnie z mottem „Małe jest piękne”, nawiązującym do specjalizacji VIA w dziedzinie miniaturyzacji platform.

Najnowsze badania wykazują, że po raz pierwszy sprzedaż notebooków przewyższyła sprzedaż komputerów stacjonarnych, a najszybciej rozwijającym się segmentem rynku są mini notebooki. VIA zaprezentowała przyczynę tych zmian w postaci oferty nowych, interesujących mobilnych systemów opartych na procesorze VIA Nano, a także mini-notebooków z procesorem VIA C7, powstających w ramach programu Global Mobility Bazaar – innowacyjnego branżowego programu infrastrukturalnego, którego celem jest przyspieszenie szybkiego, globalnego rozpowszechnienia niedrogich, mobilnych systemów komputerowych.

Wśród najważniejszych systemów mobilnych debiutujących na konferencji Piero’s znalazł się nowy cienki i lekki notebook Dr. Mobile FreeStyle 1300n na bazie procesora VIA Nano 1,2 GHz lub 1,3 GHz. Stylowy nowy model waży mniej niż 1,3 kg i zapewnia doskonałą obsługę wideo HD na zaawansowanym ekranie o przekątnej 11,6 cala.

Na targach prezentowany był również asortyment miniaturowych, stacjonarnych komputerów PC typu SFF globalnych producentów takich jak Foxconn i Shuttle. Urządzenia wykorzystują energooszczędny procesor VIA Nano i jeden z zintegrowanych chipsetów VIA oraz opcjonalnie oddzielny procesor graficzny S3 Graphics Chrome zapewniający zoptymalizowaną obsługę grafiki w energooszczędnym, małowymiarowym formacie.

VIA Embedded pionierski oddział VIA, w którym powstały płyty główne takie jak Mini-ITX, Nano-ITX i Pico-ITX przedstawił najnowszy zestaw do samodzielnego montażu ARTiGO – serwer A2000. Inny model – innowacyjny domowy serwer z ekranem dotykowym VIPRO ilustrował przyszłość cyfrowych rozwiązań domowych.

S3 Graphics zademonstrowała najnowsze aplikacje do obsługi wideo i obrazów HD w oparciu o nowy procesor graficzny Chrome 500, współpracujący z płytą główną z procesorem VIA Nano, w tym innowacyjną aplikację wizualizującą przyszłość strumieniowego przesyłania filmów i innych treści HD.

“Konsumenci mówią wyraźnie, że oczekują od notebooków i komputerów stacjonarnych pełnej funkcjonalności w stylowej, kompaktowej formie,” powiedział Richard Brown, wiceprezes ds. marketingu korporacyjnego w firmie VIA Technologies, Inc. „Podczas tej imprezy przedstawiliśmy mediom pierwszy przegląd asortymentu systemów, które stanowić będą awangardę rynku w 2009 roku.”

Na zakończenie konferencji Lunch@Piero’s, Jeffrey Stephenson zaprezentował swoją najnowszą modyfikację obudowy – wielokrotnie nagradzany model “Ingraham”. Jest to pierwszy model z procesorem VIA Nano.

Więcej informacjo o konferencji prasowej Lunch@Piero’s na stronie VIA:
http://www.via.com.tw/en/company/events/ces2009/index.jsp

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu