S3 Graphics prezentuje na targach CES 2009 odporną na ataki hakerów, sprzętową platformę ochrony praw autorskich multimediów HD

S3 Graphics przedstawiła sprzętową platformę szyfrowania do ochrony praw autorskich wideo HD, z wykorzystaniem procesora grafiki Chrome i LSI Fujitsu Microelectronics

S3 Graphics wzięła udział w dorocznej konferencji prasowej Lunch@Piero towarzyszącej targom CES w Las Vegas. Uczestnicy zapoznali się z najnowszym rozwiązaniem z zakresu mediów HD na żądanie, opartym na innowacyjnym sprzętowym mechanizmie ochrony na poziomie protokołu internetowego, realizowanym przez procesor grafiki S3 Graphics Chrome 400 Series Hi-Def z wykorzystaniem systemu ochrony treści LSI Fujitsu Microelectronics Limited.

Wraz z przechodzeniem rynku na multimedia HD dostarczane protokołem internetowym, studia filmowe i twórcy treści mogą wykorzystać nową, bezpieczną platformę multimedialną do ochrony i kontroli dystrybucji własności intelektualnej od źródła, aż po urządzenie wyświetlające, uniezależniając się jednocześnie od wrodzonej wrażliwości stosowanych obecnie zabezpieczeń programowych.

Mechanizm ochrony treści LSI zapobiega nieupoważnionej dystrybucji treści chronionych prawem autorskim poprzez wykonywanie w czasie rzeczywistym testów integralności oraz zakłócanie i ukrywanie oprogramowania do obróbki treści w momencie działania, co utrudnia zadanie hakerom. System wykorzystuje silnik AES do ochrony treści w pamięci wideo i dekodowania go podczas wyświetlania na najnowszych monitorach HD ze złączem DisplayPort lub HDMI z HDCP. LSI posiada opatentowany rdzeń szyfrujący / deszyfrujący, który płynnie współpracuje z silnikiem AES znajdującym się w procesorze grafiki, zapewniając wielopoziomową ochronę oraz dźwięk przestrzenny Dolby® 7.1 uzupełniający całość wrażeń Hi-Def.

“Cieszymy się ze współpracy z Fujitsu Microelectronics Limited w zakresie wprowadzenia tego przełomowego mechanizmu ochrony własności intelektualnej, który daje dostawcom treści poczucie pewności i spokój o bezpieczeństwo praw autorskich, co zachęci ich do udostępniania większej ilości wysokiej jakości treści HD” powiedział Dr Ken Weng, dyrektor generalny S3 Graphics. „Platforma ta naprawdę umożliwia bezpieczną dystrybucję i stanowi zdecydowany krok w kierunku połączenia cyfrowej telewizji i komputerów PC stanowiących domowe kino HD.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu