NVIDIA podnosi poprzeczkę wydajności graficznej popularnych notebooków

Wprowadzając procesory graficzne (GPU) serii GeForce 100M NVIDIA przyspiesza tempo w dziedzinie graficznej wydajności notebooków klasy średniej.

Rodzina NVIDIA® GeForce® 100M, do której należą GeForce G105M, GeForce G110M i GeForce GT 130M spełnia wysokie wymagania wydajności dzisiejszych aplikacji do obliczeń graficznych. Niezależnie od tego, czy przeglądasz i edytujesz zdjęcia, sprawdzasz trasę w internecie, grasz w ulubione gry, czy też oglądasz film w jakości HD, rodzina kart NVIDIA GeForce 100M zapewnia zdumiewającej jakości obraz i płynne wyświetlanie grafiki.

Trzy nowe procesory graficzne GeForce 100M wykazują znaczny wzrost wydajności w swoich segmentach. GeForce G105M jest ponad 55%1 szybszy niż ostatni produkt NVIDIA w tym segmencie, GeForce G110M – o 35%2 natomiast GeForce GT 130M jest około 17%3 szybszy od swojego poprzednika.

Jak wszystkie procesory graficzne NVIDIA, seria GeForce 100M oferuje znacznie więcej niż wysoką wydajność. Dodatkowo zapewnia wsparcie dla PhysX, stereoskopii 3D i obliczeń równoległych. Dzięki technologii NVIDIA CUDA procesory graficzne serii GeForce 100M wspierają rosnącą liczbę aplikacji używających moc od 8 do 32 rdzeni GPU do zadań wykraczających poza renderowanie pikseli na ekranie – od aplikacji wykorzystujących GPU do obliczeń rozproszonych do wspieranej przez procesor graficzny fizyki w grach i konwersji wideo.

GeForce G105M, GeForce G110M i GeForce GT 130M są prezentowane na targach CES 2009 w Las Vegas, Nevada.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu