NETGEAR i sieciowy styl życia na targach CES 2009

Zwycięzca nagrody CES “Best of Innovations” prezentuje nowe produkty do rozrywki cyfrowej, systemy przechowywania danych, urządzenia mobilne, produkty Powerline oraz bezprzewodowe rozwiązania sieciowe.
Oferta dla rodzin aktywnych w Internecie, osób często podróżujących i zaawansowanych entuzjastów mediów.

NETGEAR®, Inc. prezentuje najnowsze produkty na targach Consumer Electronics Show (CES) 2009, odbywających się w Las Vegas. NETGEAR przedstawia rozwiązania, w tym nowe produkty z dziedziny sieci przewodowych i bezprzewodowych, rozrywki i magazynowania danych, które umożliwią użytkownikom pełne korzystanie ze swobody i atrakcji sieciowego stylu życia. Poprzez liczne demonstracje produktów i humorystyczne prezentacje firma da gościom możliwość zapoznania się z rozwiązaniami sieciowymi przeznaczonymi dla konsumentów, konsumentów profesjonalnych, dostawców usług oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

NETGEAR otrzymała w tym roku dwie nagrody: w konkursie innowacyjnego wzornictwa CES Innovations Design oraz w konkursie Engineering Awards, najwyższe wyróżnienia dla rozwiązań inżynieryjnych w branży. Nagrody przypadły w udziale adapterowi sieci Ethernet w instalacji elektrycznej Powerline AV Adapter with 4-Port Ethernet Switch (XAV1004) oraz bezprzewodowemu routerowi RangeMax Dual Band Wireless-N Gigabit Router (WNDR3700). RangeMax Dual Band Wireless-N Gigabit Router otrzymał wyróżnienie ogólne dla najlepszej innowacji (“Best of Innovations”) w kategorii domowych produktów sieciowych.

“Domowe sieci i bezprzewodowy Internet dawno przestały być luksusem, a stały się integralną częścią gospodarstwa domowego, jak telewizor czy instalacja elektryczna. Sieciowe gry konsolowe i PC, strumieniowe przesyłanie wideo w wysokiej rozdzielczości oraz Internetowe połączenia głosowe to tylko część aplikacji napędzających rozwój domowych produktów sieciowych, które umożliwiają przesyłanie danych coraz szybciej i na coraz większe odległości.” – powiedział Patrick Lo, założyciel i dyrektor generalny NETGEAR. „I choć telewizor pozostaje centralnym urządzeniem, wokół którego gromadzi się rodzina, od dwóch lat coraz większa liczba ludzi pobiera treści do oglądania z Internetu – to naprawdę radykalna zmiana zachowań.”

“Dostrzegając tę wielką zmianę, NETGEAR opracowuje innowacyjne produkty, które ułatwiają korzystanie przesyłania wideo z Internetu – a także innych treści cyfrowych takich jak zdjęcia, muzyka i gry – do telewizora w salonie. Nasze produkty ułatwiają również współdzielenie, magazynowanie i zarządzanie treściami dostępnymi w domowej sieci. Na targach CES goście naszego stoiska będą mieli okazję poznać nasze najnowsze innowacje w dziedzinie sieci, przechowywania danych i systemów rozrywki, umożliwiających realizacje sieciowego stylu życia.”

Rozwiązania dla domu

Routery i bramki

Na targach CES, NETGEAR prezentuje trzy eleganckie, wszechstronne i funkcjonalne bezprzewodowe routery, zaspokajające potrzeby osób często przebywających w podróży, konsumentów oraz profesjonalnych konsumentów, poszukujących ulepszeń dla posiadanych rozwiązań sieciowych. Produkty umożliwią pełne korzystanie z wymagających aplikacji sieciowych, gier oraz strumieniowego przesyłania wideo w wysokiej rozdzielczości. Również w 2009 roku, we współpracy z OpenDNS®, NETGEAR przedstawi wydajny, sieciowy system kontroli rodzicielskiej dla wybranych routerów i bramek Wireless-N, umożliwiających ograniczanie dostępu do niepożądanych stron internetowych, filtrowanie niewłaściwych treści i ustalających czasowe limity korzystania z Internetu. Więcej informacji na stronie (http://www.netgear.com/Products/RoutersandGateways.aspx?for=Home+Networking).

Uznany za najlepszą innowację (“Best of Innovations”) targów CES w kategorii sieci domowych, bezprzewodowy router NETGEAR RangeMax Dual Band Wireless-N Gigabit Router (WNDR3700) jest pierwszym produktem wprowadzającym piątą generację urządzeń NETGEAR w tej kategorii. Jest to dwuzakresowy router bezprzewodowy  2,4 GHz i 5GHz z portami Gigabit i złączem USB umożliwiającym podłączenie zewnętrznego urządzenia magazynującego USB i szybki transfer danych do wielu komputerów w sieci. Wyposażono go w wydajny procesor MIPS taktowany zegarem 680 MHz, wydajne wzmacniacze mocy oraz osiem superczułych anten metamateriałowych, umożliwiających szybszy przepust pomiędzy częścią przewodową a bezprzewodową a także szerokie pokrycie zasięgiem bezprzewodowym. Inne funkcje oferowane przez urządzenie to czteroportowy, energooszczędny i ekologiczny przełącznik Ethernet z regulowaną mocą przesyłania. Wyposażony w łatwy i bezpieczny system łączenia Push ‘N’ Connect z WiFi Protected Setup (WPS), RangeMax Dual Band Wireless-N Gigabit Router jest idealnym rozwiązaniem dla profesjonalnego konsumenta posiadającego wiele sieciowych urządzeń obsługujących liczne aplikacje, sieciowego gracza i entuzjasty sieciowego przesyłu wideo.

NETGEAR RangeMax Dual Band Wireless-N Modem Router (DGND3300) to modem ADSL2+ z dwupasmowym bezprzewodowym routerem pracującym w paśmie 2.4 GHz i 5 GHz, wyróżniający się dodatkowo popularnym, kompaktowym wzornictwem NETGEAR. Urządzenie oferuje podwójną zaporę: Network Address Translation (NAT), ukrywającą komputery i pliki przed użytkownikami spoza sieci, oraz zaporę Stateful Packet Inspection (SPI) odrzucającą zewnętrzne zapytania o osobiste informacje. Dwuzakresowy bezprzewodowy modem-router Wireless-N można również skonfigurować jego bezprzewodowy repetytor podwajający zasięg sieci. Dzięki nowemu, wielojęzycznemu programowi instalacyjnemu, instalacji w systemie Push ‘N’ Connect z WPS, oraz funkcjom oszczędzania energii, nowy modem-router jest doskonałym rozwiązaniem dla posiadaczy przyłącza DSL, którzy chcą wyposażyć się w jedno urządzenie łączące funkcje bezprzewodowego routera i modemu DSL.

Dla konsumentów i profesjonalistów w podróży NETGEAR przygotował bezprzewodowy router 3G Mobile Broadband Wireless Router (MBR624GU) tworzący punkt dostępowy WiFi w sieci komórkowej 3G – wystarczy do routera podłączyć jakikolwiek kompatybilny modem 3G USB. Mobilni użytkownicy mogą tym samym stworzyć sieć WiFi w tymczasowym biurze, na placu budowy, w centrum kryzysowym, hotelu, domu letniskowym, podczas imprezy na wolnym powietrzu, na kempingu, a nawet przyczepie podczas jazdy. 3G Mobile Broadband Wireless Router posiada funkcję automatycznego wykrywania kompatybilnych modemów 3G USB i sieci komórkowych, umożliwiając niemal natychmiastową łączność. Urządzenie obsługuje SPI, system rejestrowania i raportowania prób wtargnięcia, ochronę przez atakami DoS, do pięciu terminali IPsec VPN oraz NAT. Dzięki systemowi Push ‘N’ Connect z WPS, funkcjami oszczędzania energii i opcjonalnym zasilaczem z samochodowej instalacji elektrycznej, NETGEAR 3G Mobile Broadband Wireless Router to idealne urządzenie do współdzielenia szybkiego połączenia internetowego 3G z przyjaciółmi, współpracownikami czy rodziną.

Alternatywne technologie domowego dostępu do sieci

Dostrzegając zróżnicowane potrzeby sieciowe klientów, NETGEAR kontynuuje tradycję rozwijania produktów, które wykorzystują istniejące przewody do dostarczania szybkich, niezawodnych połączeń sieciowych obsługujących wymagające aplikacje w zastosowaniach domowych. Więcej informacji na stronie: http://www.netgear.com/Products/PowerlineNetworking.aspx?for=Home+Networking.

Odwiedzający stoisko NETGEAR na targach CES mogą poznać zwycięzcę nagrody CES Innovations Award 2009 – adapter sieci Ethernet w przewodach instalacji elektrycznej NETGEAR Powerline AV Adapter with 4-Port Ethernet Switch (XAV1004). Jest to urządzenie klasy HomePlug®, oferujące przepustowość do 200 Mb/s w przewodach sieci elektrycznej, ze zintegrowanym czteroportowym przełącznikiem Fast Ethernet (10/100). System, którego działanie można określić hasłem „żadnych nowych przewodów” umożliwia przesyłanie danych przez przewody instalacji elektrycznej poprzez niedrogie, łatwe w instalacji adaptery. Urządzenie przeznaczono do obsługi wymagających aplikacji, takich jak strumieniowe przesyłanie wideo w wysokiej rozdzielczości, korzystanie z serwerów NAS i sieciowych gier konsolowych. Zaawansowane funkcje zarządzania energią umożliwiają wzbudzanie urządzenia w momencie zapotrzebowania, co pozwala na oszczędność energii. Urządzenie pracuje w standardzie HomePlug AV, dlatego modele NETGEAR Powerline AV Adapter with 4-Port Ethernet Switch i Powerline AV Adapter Kit with 4-Port Ethernet Switch (XAVB1004) można łatwo i niedrogo podłączyć do istniejącej domowej sieci typu HomePlug AV.

Na targach prezentowany jest również zestaw NETGEAR MoCA® Coax-Ethernet Adapter Kit (MCAB1001), służący do strumieniowego przesyłania wideo w wysokiej rozdzielczości i gier sieciowych. MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit umożliwia wykorzystanie domowych gniazdek telewizji kablowej do dystrybucji wideo HD i multimediów, a także do podłączania urządzeń HDTV, odtwarzaczy Blu-ray, nagrywarek DVR lub konsol gier do szybkich domowych sieci i Internetu. Urządzenie jest przeznaczone do współpracy z przewodowymi i bezprzewodowymi routerami i bramkami i jest kompatybilne z instalacjami większości dostawców telewizji kablowych i domów przygotowanych do odbioru telewizji kablowej – wystarczy podłączyć adapter do istniejącego współosiowego gniazda wyjściowego. Urządzenie zapewnia przepustowość do 270 Mb/s i idealnie nadaje się do podłączania konsol XBox 360®, PlayStation® 3, odtwarzaczy Blu-ray, Apple TV®, VUDU, TiVo®, Slingbox, DVR, NETGEAR ReadyNAS® oraz stacjonarnych i przenośnych komputerów PC. Funkcja QooS zapewnia przesył sygnału wideo HD bez zakłóceń a także płynną obsługę gier i innych wymagających aplikacji sieciowych. NETGEAR MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit jest kompatybilny z produktami w standardzie MoCA 1.0 i 1.1 certyfikowanym przez Multimedia over Coax Alliance (MoCA), w tym z routerem NETGEAR Wireless-N MoCA Router (WNMR834).

Magazynowanie mediów

Targi CES to także największa publiczna prezentacja ReadyNAS® Pro Pioneer Edition (RNDP600E), najnowszego i najszybszego serwera z wielokrotnie nagradzanej linii produktów NETGEAR ReadyNAS. ReadyNAS Pro Pioneer Edition przeznaczony jest dla zaawansowanych instalacji domowych lub profesjonalnych konsumentów mediów cyfrowych i jest systemem magazynowania danych bez zbędnych funkcji znajdujących zastosowanie w przedsiębiorstwach. Urządzenie rewolucjonizuje cyfrowy dom poprzez zaawansowane opcje ochrony danych, ogromną pojemność i bardzo szybką pracę w środowiskach Mac®, Windows® i UNIX/Linux. Użytkownik może przechowywać, współdzielić i chronić pliki oraz media cyfrowe w sieci LAN lub WAN, przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed awarią dysków, a także dodawać kolejne dyski bez zatrzymywania pracy urządzenia. Usługi strumieniowego przesyłu, takie jak wbudowany programy kliencki BitTorrent®, serwer iTunes® i SqueezeCenter umożliwiają łatwe przechowywanie i współdzielenie treści w domu z urządzeniami takimi jak Xbox 360®, PS3 i Squeezebox. Goście targów CES mogą zobaczyć ReadyNAS Pro Pioneer jednocześnie przesyłający 14 strumieni HD 1080p we współpracy z NETGEAR Digital Entertainer Elite (EVA9150). Dostawcy rozwiązań docenią to urządzenie również za możliwość uproszczenia zarządzania systemami domowej automatyki i wzornictwo. Więcej informacji na stronie (http://www.netgear.com/Products/Storage/ReadyNASPro.aspx).

Sieciowe przystawki do telewizorów

Podczas targów CES NETGEAR zaprezentuje również nowe produkty do rozrywki cyfrowej, umożliwiające korzystanie z internetowego wideo, internetowej telewizji, muzyki, zdjęć, mediów HD i innych treści na ekranie głównego domowego telewizora. Więcej informacji na stronie: http://www.netgear.com/Products/Entertainment.aspx?for=All.

Nowy odtwarzacz telewizji internetowej NETGEAR Internet TV Player (ITV2000) zwiększa obszar zastosowań nowych telewizorów HD a także starszych telewizorów analogowych. Jest to kompaktowa, łatwa w użyciu i automatycznie konfigurująca internetowa przystawka do telewizora z prostym pilotem, umożliwiająca oglądanie internetowego wideo w miejscu wcześniej niespotykanym – w telewizorze w salonie. Urządzenie strumieniowo przesyła treści z popularnych witryn takich jak CNN.com, ESPN.com, , NBC.com, PGATour i TMZ.com, a także z repozytoriów nagrań wideo, takich jak YouTube, Google Video, Yahoo Videos i MetaCafe. NETGEAR Internet TV Player obsługuje strumieniowe przesyłanie audycji TV nadawanych na żywo z witryn internetowych na całym świecie, płatnych filmów na żądanie z witryn takich jak CinemaNow.com, a także filmów ściąganych z serwisów takich jak BitTorrent®. Zaawansowana funkcja wyszukiwania VTap umożliwia inteligentne przeszukiwanie internetowych zasobów wideo, w tym wybieranie witryn wideo według kraju, tematyki, nazwisk osób czy popularnych witryn. Użytkownicy mogą również odtwarzać wideo, muzykę i zdjęcia z lokalnych pamięci flash USB lub serwerów mediów z rodziny NETGEAR ReadyNAS®. Internet TV Player łączy się z domową siecią i Internetem poprzez adapter USB Ethernet lub sieci bezprzewodowej i nie wymaga komputera PC do konfiguracji ani działania.

NETGEAR Digital Entertainer Elite (EVA9150) to idealne rozwiązanie dla zaawansowanych entuzjastów mediów. To najwydajniejszy i najbardziej elastyczny odtwarzacz mediów cyfrowych na rynku, obsługujący najnowsze technologie wideo, audio oraz sieci bezprzewodowe 802.11n. Urządzenie ze zintegrowanym twardym dyskiem o pojemności 500GB można łatwo rozbudować o większą pojemność. Użytkownicy mogą odtwarzać na ekranie telewizora filmy cyfrowe o jakości Blu-Ray (do 1080p), oglądać zdjęcia cyfrowe w wysokiej rozdzielczości, odtwarzać pliki MP3 i programy telewizyjne nagrane na komputerze PC lub przechowywane w lokalnej sieci. Urządzenie daje również dostęp do treści z Internetu takich jak YouTube, internetowe radio, Flickr, kanały RSS i materiały wideo z popularnych witryn internetowych. Digital Entertainer Elite automatycznie wynajduje wszystkie pliki z cyfrowymi mediami w sieci domowej i organizuje je w łatwo dostępną bibliotekę. Dwa porty USB umożliwiają błyskawiczny dostęp do treści w przenośnych pamięciach flash USB, aparatach cyfrowych, odtwarzaczach iPod® lub innych magazynach danych ze złączem USB. Digital Entertainer Elite jest rozwiązaniem wyjątkowym, ponieważ współpracuje jednocześnie z komputerami Windows®, Mac® i Linux a także z serwerami NAS takimi jak seria NETGEAR. Urządzenie obsługuje niezrównanie obszerną listę formatów plików.

Rozwiązania dla dostawców usług

NETGEAR na targach CES prezentuje również rozbudowany portfel nowych bramek domowych umożliwiających dostawcom rozszerzenie oferty płatnych usług. Nowe urządzenia powstające na bazie doświadczenia NETGEAR w dziedzinie sieci domowych to wydajne bramki DSL, szerokopasmowej sieci kablowej, sieci optycznych i bezprzewodowych sieci szerokopasmowych, które są łatwe do zainstalowania przez klienta i równie łatwe w obsłudze przez operatora. Każda bramka łączy łatwość użytkowania z wysoką wydajnością, oferując obsługę uzupełniających się usług multimedialnych. Urządzenia umożliwiają oglądanie wideo, ściąganie dużych plików i pracę telefonii VoIP, uatrakcyjniając ofertę dla sieci domowych. Nowe produkty debiutujące na targach CES to bramki ADSL2+ Voice/Data Gateways (DVG631G i DVG834G); VDSL2 Voice Data Gateways (VVG834 i VVG934); EVG834N Gigabit Ethernet Voice Data Gateways dla sieci optycznych; bramka kablowa CGD34NT DOCSIS® 3.0 Cable Data Gateway z obsługą sieci bezprzewodowych 802.11n Wireless; oraz router WNMR834 Wireless-N MoCA Router. NETGEAR oferuje innowacyjne rozwiązania dostawcom usług wprowadzającym zaawansowane usługi DSL, kablowe i bezprzewodowe sieci szerokopasmowe a także sieci optyczne, które pomogą partnerom zwiększyć udział w rynku przy niewygórowanych kosztach. Więcej informacji na stronie http://www.netgear.com/Solutions/BroadbandServiceProviders.aspx.

Rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw

Oprócz szeregu rozwiązań dla cyfrowego domu, NETGEAR zaprezentował na targach CES również wydajne produkty ProSafe® i ReadyNAS przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw. Prezentowane rozwiązania klasy biznesowej to między innymi inteligentne przełączniki z pełnym zarządzaniem, punkty dostępu sieci Wireless-N i zapory VPN a także wydajne urządzenia ReadyNAS Pro Business Edition na sześć dysków, wyróżnione przez magazyn Computer Reseller News tytułem “Best Storage Product of 2008,” Produkty dla biznesu NETGEAR ProSafe i ReadyNAS idealnie sprawdzają się w wielu małych i średnich przedsiębiorstwach, w różnych konfiguracjach – w tym w oddziałach terenowych i ruchomych biurach, sieciach dla pracowników pracujących z domu oraz sieciach dla pracowników mobilnych. NETGEAR oferuje pełen asortyment łatwych w użyciu, w pełni konfigurowalnych rozwiązań obejmujących wszystkie elementy sieci, które zapewniają małym i średnim przedsiębiorstwom niezawodne rozwiązania poparte wiodącymi w klasie warunkami gwarancyjnymi. Więcej informacji na stronie: http://www.netgear.com/Solutions/BusinessSolutions.aspx.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu