Interactive Intelligence w kwadrancie liderów raportu Gartnera dotyczącym infrastruktury dla centrów kontaktowych

Interactive Intelligence (Nasdaq: ININ), międzynarodowy dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu komunikacji IP dla biznesu, znalazł się w kwadrancie liderów przygotowanego przez Gartnera raportu „2008 Contact Center Infrastructure, Worldwide Magic Quadrant”.

Raport ocenia dostawców infrastruktury dla centrów kontaktowych pod kątem kompletności prezentowanej przez nich wizji oraz zdolności do jej realizacji, a także omawia najważniejsze trendy branżowe. Dostawcy umiejscowieni w kwadrancie lidera to wg Gartnera firmy „o szerokim portfolio produktów, znaczących udziałach w rynku i zasięgu geograficznym, a także jasnej wizji ewolucji potrzeb centrów kontaktowych. Liderzy niekoniecznie muszą oferować najlepsze rozwiązanie w odpowiedzi na każdą potrzebę klientów. Jednakże, patrząc całościowo, ich produkty są solidne, a często wyróżniają się wyjątkowymi możliwościami. Ponadto są to dostawcy, których rozwiązania są obarczone stosunkowo niskim ryzykiem.”

Gartner stwierdza, że „dostrzega ewolucję korporacyjnej infrastruktury komunikacyjnej, w tym centrów kontaktowych. Kończy się czas oddzielnych, pojedynczych systemów (produktów punktowych), a nastaje epoka ściśle zintegrowanej funkcjonalności i interfejsów osadzonych w innych aplikacjach korporacyjnych.”

„Jesteśmy pierwszym dostawcą, który oferował zintegrowaną funkcjonalność centrum kontaktowego na pojedynczym serwerze Windows. Najnowszy raport firmy Gartner potwierdza słuszność wizji, którą przyjęliśmy od początku naszego rozwoju” – powiedział dr Donald E. Brown, założyciel i dyrektor generalny Interactive Intelligence – „Aktualnie wprowadzamy pierwsze bazujące na komunikacji rozwiązanie do automatyzacji procesów biznesowych w przedsiębiorstwie. Nasza oferta pozwala klientom uzyskać solidny zwrot z poczynionych inwestycji, co jest koniecznością w obecnych, trudnych warunkach gospodarczych.”

Interactive Intelligence wprowadziła na rynek wszechstronny pakiet oprogramowania komunikacyjnego IP, który jest zgodny ze standardami i skaluje się w zależności od potrzeb. Został on zaprojektowany jako pojedyncza platforma, która eliminuje koszty i złożoność wprowadzaną przez systemy wielopunktowe. Stworzony przez firmę system Customer Interaction Center® (CIC) oferuje funkcje do automatyzacji wielokanałowego centrum kontaktowego oraz obsługi korporacyjnej telefonii IP dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu