System Impuls 5 w firmie Sklejka-Eko

Sklejka-Eko SA, jeden z największych krajowych dostawców sklejek oraz innych płyt drewnopodobnych, wdroży system Impuls 5. Pozyskanie rozwiązań informatycznych BPSC SA to kolejny krok, po uruchomieniu własnego laboratorium i wdrożeniu systemów kontroli jakości, do modernizacji procesów wytwórczych i biznesowych.

20 użytkowników korzystać będzie z aplikacji wspierających obszary: finansowo-księgowy, gospodarki materiałowej, środków trwałych oraz kadrowo-płacowy. Wdrożenie obejmie również dystrybucję oraz relacjami z klientem (CRM), a także, w drugiej kolejności, zarządzanie produkcją (MRP). Ponieważ połowa produkcji kierowana jest na rynki Europy Zachodniej, głównie Niemiec, Belgii oraz krajów skandynawskich, aplikacja Intrastat koordynować będzie pozyskiwanie niezbędnych informacji oraz tworzenie deklaracji statystycznych raportujących ruch towarowy w ramach unii celnej. System wspomagać będzie również gospodarowanie odzieżą roboczą i wyposażeniem pracownika.

Wdrażany system zastąpi rozwiązania przygotowywane na przestrzeni lat w odpowiedzi na pojawiające się potrzeby. Mimo dość szerokiego zakresu funkcjonującego oprogramowania sporą barierą okazał się brak integracji poszczególnych aplikacji.

– Na obecnym etapie rozwoju przedsiębiorstwa nieodzowne staje się pozyskanie nowoczesnego i zintegrowanego oprogramowania klasy ERP – mówi Maciej Gaffling, Wiceprezes Zarządu Sklejka Eko S.A. – Zdecydowaliśmy się na system Impuls 5 wysoko oceniając kompletność tego rozwiązania oraz duże możliwości wykorzystania danych do własnych analiz. Ważne były dla nas również opinie innych użytkowników systemu autorstwa BPSC SA – dodaje Prezes Gaffling

Sklejka-Eko SA od 100 lat specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju produktów sklejkowych i innych wyrobów drzewnych. Od początku istnienia związana jest z Ostrowem Wielkopolskim. W zakładzie funkcjonuje wewnętrzny system sterowania, jakością i kontroli poszczególnych faz przygotowania i produkcji. Ogromnym wsparciem tego obszaru jest funkcjonowanie własnego, ciągle modernizowanego, laboratorium. Firma jest jednym z głównych dostawców sklejki dla przemysłu meblarskiego, środków transportu i budownictwa w Polsce, ok. 50% produkcji to eksport. Sklejka-Eko SA zatrudnia ok. 400 pracowników.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu