Sukces Redakcji.pl po pierwszym miesiącu od startu

Uruchomiony w połowie listopada serwis Redakcja.pl już w pierwszym miesiącu po starcie przyciągnął ponad 90 tysięcy unikalnych użytkowników. Wydawca portalu Axel Springer Polska planuje dalszy rozwój platformy skupiającej wybitnych publicystów i zaangażowanych internautów. Nową kategorią w serwisie jest od stycznia literacka sekcja Kryminały.

W grudniu 2008 r. – pierwszym pełnym miesiącu funkcjonowania serwisu – Redakcja.pl zanotowała ponad 90 tysięcy unikalnych użytkowników*. Na stronach portalu powstało ponad sto blogów, a wśród stałych publicystów serwisu znaleźli się m.in. Jan Wróbel, Jakub Kumoch, Piotr Bratkowski, Cezary Michalski, Piotr Zaremba i Łukasz Warzecha. Sukces Redakcji.pl jest tym większy, że startowi portalu nie towarzyszyły żadne kosztowne działania promocyjne.

„Serwis rozwija się dynamicznie, bo jest próbą stworzenia wspólnej przestrzeni dla zawodowych redaktorów i dziennikarzy, ale także dla publicystów nie powiązanych z żadnym tytułem. W dzisiejszych czasach granica między jednymi i drugimi zaciera się. Jest wiele świetnych piór nie wynajętych przez żadną profesjonalna redakcję. Współpraca z nimi jest jednym z powodów sukcesu Redakcji.pl” – mówi Jan Wróbel, redaktor naczelny portalu.

Tematyka serwisu koncentruje się głównie wokół zagadnień społeczno-politycznych, a od stycznia dostępna jest także literacka sekcja Kryminały, w której redaktorzy i internauci publikują swoje opowiadania i kryminalne powieści w odcinkach. Wśród autorów są m.in. redaktor naczelny Jan Wróbel, publicysta Newsweeka Piotr Bratkowski oraz redaktor dodatku Kultura w DZIENNIKU – Magdalena Miecznicka. Najlepsze kryminały wyróżniane są na stronie głównej Redakcji.pl.

„Opowiadanie kryminalne ma w sobie coś z tekstu dziennikarskiego. Szybka narracja, jasna puenta, całość ciekawa i zrozumiała dla czytelnika. Kryminał to nie sztuka dla sztuki, ale właśnie – dla odbiorcy” – podkreśla Jan Wróbel.

Po sukcesie, jaki Redakcja.pl odniosła w pierwszym miesiącu funkcjonowania, wydawca planuje dalszy rozwój serwisu i wzbogacanie go o nowe kategorie tematyczne.

*Źródło: gemiusTraffic, grudzień 2008.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu