„Poradniki eksploatacyjne” od stycznia regularnie z Auto Światem

Seria „Poradniki eksploatacyjne” stanie się od stycznia regularnym dodatkiem do wydawanego przez Axel Springer Polska magazynu Auto Świat. Pierwszy numer ukaże się 12 stycznia, a kolejne dodawane będą do tygodnika raz w miesiącu przez cały rok.

Decyzja wydawcy o wznowieniu serii została podjęta na podstawie bardzo dobrych wyników sprzedaży pierwszych czterech wydań poradników dodawanych do Auto Świata w październiku i listopadzie ub. r. Średnia sprzedaż tygodnika wraz z insertowanym dodatkiem była o około 10 procent wyższa od poprzedniego miesiąca i osiągnęła poziom 116 tysięcy egzemplarzy.*

„Pierwsze numery poradnika, poświęcone markom Toyota, Volkswagen, Opel i Ford, spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem. Liczne telefony i maile od naszych czytelników ułatwiły nam podjęcie decyzji o kontynuacji serii. Cieszymy się, że nowa inicjatywa redakcji została tak dobrze przyjęta i mamy nadzieję, że kolejne numery również nie rozczarują naszych czytelników” – mówi Stanisław Sewastianowicz, redaktor naczelny Auto Świata.

Najnowszy numer poradnika poświęcony będzie autom BMW. W dodatku znajdą się prezentacje modeli, opisy typowych usterek, koszty napraw i ceny części zamiennych. Poradnik będzie również zawierać wszystkie dane techniczne, wyniki testów oraz opinie ekspertów.

„Poradnik eksploatacyjny” ukaże się w objętości 16 stron. Dostępny będzie z tygodnikiem Auto Świat w cenie 2,70 zł. Wydaniu towarzyszy kampania promocyjna w radiu (m.in. Antyradio, RMF, Eska, RMF Maxx) oraz w tytułach prasowych i serwisach internetowych Axel Springer Polska.

*Źródło: ZKDP, IX-X 2008, rozpowszechnianie płatne razem

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu