Firmy Trend Micro i BigFix wprowadzają zintegrowane rozwiązanie do ochrony punktów końcowych

przez | 09/01/2009

Współpraca z firmą BigFix zwiększa korzyści płynące z rozwiązania Trend Micro™ Enterprise Security i zapewnia elastyczną, centralną konsolę zarządzania w postaci ujednoliconej platformy BigFix Unified Management. Połączenie starań obu przedsiębiorstw w tym zakresie pozwala obniżyć ryzyko i koszty.

Firma BigFix Inc., wiodący dostawca wydajnych systemów korporacyjnych i rozwiązań do zarządzania zabezpieczeniami, oraz przedsiębiorstwo Trend Micro Inc., czołowy producent w dziedzinie zabezpieczeń treści internetowych, poinformowały o zawarciu umowy dotyczącej wspólnego licencjonowania. Jej celem jest stworzenie wspieranego przez platformę firmy BigFix wszechstronnego, modułowego rozwiązania Trend Micro do zarządzania punktami końcowymi, które może dostosowywać się do wymagań wielkich korporacji obejmujących ponad 10 000 użytkowników.

Jako pierwszy z serii nowych modułów zabezpieczających punkty końcowe zostanie udostępniony moduł do ochrony sieci Trend Micro Web Protection. Jego zadaniem jest prewencyjna ochrona punktów końcowych przed zagrożeniami pochodzącymi z Internetu i ulepszenie zabezpieczeń platformy BigFix. Moduł Trend Micro Web Protection współpracuje też z obecnymi rozwiązaniami do ochrony punktów końcowych przed szkodliwym oprogramowaniem. Aplikacja jest oparta na Trend Micro™ Smart Protection Network — klienckiej infrastrukturze do zabezpieczania treści. Infrastruktura ta zapewnia łatwiejszy dostęp do danych dotyczących zagrożeń przenoszonych przez pocztę elektroniczną i sieć, które są korelowane przy pomocy technik internetowych i technologii oceny reputacji oraz rozległych baz danych o zagrożeniach. Zabezpieczenia klientów są automatycznie aktualizowane i wzmacniane, w miarę jak w sieć włączane są coraz liczniejsze produkty i usługi oraz kolejni użytkownicy. W ten sposób powstaje system o charakterze „straży obywatelskiej”, który zapewnia ochronę użytkowników w sieci w czasie rzeczywistym.

Planowana integracja rozwiązania do ochrony sieci firmy Trend Micro z platformą oferowaną przez BigFix umożliwi szefom działów informatycznych w wielkich korporacjach łatwe wdrożenia, skalowalne zarządzanie i wydajną kontrolę wszystkich punktów końcowych. Jest to możliwe dzięki opartej na jednym agencie architekturze BigFix i kompleksowym, skonsolidowanym przeglądom informacji dostępnym w jednej konsoli.

„Możliwość zarządzania pakietami do ochrony punktów końcowych jest unikalną i kluczową cechą tego rozwiązania” — powiedział Andrew Hanson, analityk z firmy IDC. „Dzięki połączeniu wielu skorelowanych technologii w jednej strukturze do zarządzania platformy ochrony punktów końcowych umożliwiają zwiększenie bezpieczeństwa przy jednoczesnym obniżeniu złożoności, inwestycji i kosztów administracyjnych”.

Połączenie funkcjonalności ulepsza rozwiązanie Trend Micro Enterprise Security, które minimalizuje czas wdrażania ochrony treści przed zagrożeniami. To oprogramowanie, oparte na infrastrukturze Trend Micro Smart Protection Network, zapewnia natychmiastową ochronę, której poziom zwiększa się automatycznie, jednocześnie wypełniając luki w zabezpieczeniach. Rozwiązanie to obniża także złożoność, dzięki czemu mniej czasu trzeba przeznaczyć na uzyskanie i wdrożenie zabezpieczeń w przedsiębiorstwie oraz zarządzanie nimi.
Platforma firmy BigFix opiera się na wydajnej architekturze działającej w czasie rzeczywistym, która wykorzystuje jednego agenta i jedną konsolę zarządzania. Rozwiązanie zapewnia nieprzerwaną ochronę, ocenę konfiguracji i usuwanie skutków zagrożeń w punktach końcowych niezależnie od sposobu połączenia — w ramach sieci publicznej lub prywatnej, w trybach online lub offline. Zastosowana architektura sprawia, że system BigFix jest szybszy, dokładniejszy, bardziej skalowalny i elastyczny niż tradycyjne rozwiązania do zarządzania infrastrukturą informatyczną obejmującą nawet setki tysięcy użytkowników.
BigFix pomaga klientom uprościć i zautomatyzować zarządzanie infrastrukturą, przyczynia się też do obniżenia kosztów i poprawy usług, zapewniając pełną przejrzystość i kontrolę nad wszystkimi punktami końcowymi w całej globalnej sieci. Platforma zarządzania BigFix ma również uzupełnić oferowany dotychczas system Trend Micro i rozwiązania dodatkowe dla aplikacji OfficeScan przeznaczone dla przedsiębiorstw, w których liczba użytkowników nie przekracza 10 000.

„Umowa między firmami BigFix i Trend Micro zmienia rynek zabezpieczeń informatycznych dla przedsiębiorstw. Połączenie wysoce skalowalnej i elastycznej platformy BigFix z internetowymi technologiami klienckimi Trend Micro (cloud-client) zapewnia w pełni ujednolicone rozwiązanie do ochrony punktów końcowych, które redukują koszty i obniżają zagrożenia w wyjątkowy sposób” — powiedział Amrit Williams, dyrektor ds. technicznych firmy BigFix. „Klienci mogą szybko je wdrożyć i być pewni sukcesu. Dzięki temu obniżą koszty zabezpieczeń informatycznych, pozwalając przedsiębiorstwu wykorzystać zasoby na projekty o bardziej strategicznym znaczeniu”.

„Rozwiązanie Trend Micro Enterprise Security, które dla ułatwienia zarządzania ma teraz zostać zintegrowane z platformą BigFix, oferuje opłacalne i skuteczne rozwiązanie dla wielkich korporacji zmagających się z podwójnym wyzwaniem, jakim jest zachowanie przewagi nad coraz liczniejszymi zagrożeniami i obniżenie złożoności zarządzania zabezpieczeniami” — powiedział Thomas Miller, dyrektor działu rozwiązań korporacyjnych w firmie Trend Micro. „Oferowane przez nas rozwiązanie zapewnia lepszą, szybciej działającą ochronę o niższej złożoności, dzięki czemu można jeszcze wyżej podnieść poziom zabezpieczeń”.

Dostępność i ceny

Nowi i dotychczasowi klienci korzystający z rozwiązań BigFix Endpoint Protection lub Unified Management Platform mogą bezpłatnie przetestować moduł Trend Micro Web Protection. Dodatkowe moduły Trend Micro do ochrony punktów końcowych pojawią się na rynku w pierwszym kwartale 2009 r. Zarówno firma Trend Micro, jak i przedsiębiorstwo BigFix zamierzają kontynuować tę korzystną współpracę, udostępniając kolejne opracowane wspólnie moduły. Informacje o cenach i dostępności nowych modułów są udzielane przez firmy Trend Micro i BigFix. Więcej informacji można znaleźć pod adresem:

http://us.trendmicro.com/us/solutions/enterprise/security-solutions/endpoint-security/bigfix/index.php.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.