RICOH wspiera poznańską deklarację w sprawie zmian klimatycznych

Ricoh informuje o sygnowaniu poznańskiej deklaracji w sprawie zmian klimatycznych – inicjatywy 140 wiodących korporacji podkreślającej potrzebę wspólnego działania wobec zmian klimatycznych. Deklarację opracowała Grupa Liderów Korporacyjnych Księcia Walii ds. Zmian Klimatycznych (pod egidą Programu Przemysłowego Uniwersytetu w Cambridge). Inicjatywa zbiegła się z drugim tygodniem szczytu klimatycznego odbywającego się w Poznaniu.

Deklaracja stwierdza, że „zmiany klimatyczne stanowią globalne społeczne, środowiskowe i gospodarcze ryzyko, które wymaga transformacyjnych zmian w sposobie zarządzania globalną gospodarką,” a także iż „musimy zdecydować się na głębokie i szybkie ograniczenia w emisji gazów cieplarnianych.” Ponadto, stwierdza, że „jakakolwiek wiarygodna i kompleksowa umowa w tym zakresie musi obejmować mechanizmy ograniczające wyrąb lasów tropikalnych”, ponieważ dalsze niszczenie tych ekosystemów przyczyniać się będzie do nawet jednej piątej corocznej emisji gazów cieplarnianych.

Ricoh jest jedyną dużą japońską firmą, która poparła deklarację. Firma, jako pionier w korporacyjnych działaniach proekologicznych, pod ówczesnym kierownictwem Masamitsu Samurai, była również pierwszą japońską firmą, która poparła Protokół z Kioto.

Kiyoshi Sakai, dyrektor ds. technologii i wiceprezes Ricoh powiedział: „Wierzymy, że trzeba zbudować zrównoważone społeczeństwo, którego wpływ na środowisko będzie ograniczony do tego, co Ziemia jest w stanie wytrzymać, tak byśmy mogli przekazać ją w ręce przyszłych pokoleń. Aby to osiągnąć, musimy stworzyć system umożliwiający aktywne przeciwdziałanie zmianom klimatu. W tym celu podpisaliśmy poznańską deklarację.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu