Nowy dyrektor generalny 3M Poland

3M Poland ma nowego dyrektora generalnego. Z dniem 6 stycznia 2009 r. stanowisko to objął Claude Richard, dotychczasowy dyrektor generalny 3M Czechy.

Claude Richard rozpoczął karierę w 3M w 1988 roku w oddziale we Francji jako inżynier serwisu technicznego. Od 1993 roku kolejno obejmował kierownicze i dyrektorskie stanowiska w sektorze przemysłowym w dziale taśm i klejów. W 1997 roku mianowany został na stanowisko dyrektora regionalnego działu taśm VHB w Europie. Od 2001 roku pracował w 3M Europe jako dyrektor ds. marketingu i był odpowiedzialny za dział systemów klejących 3M. W 2004 roku objął stanowisko Six Sigma Master Black Belt w sektorze przemysłowym, a w rok później jego zakres obowiązków został poszerzony o region Europy Środkowej i Wschodniej. W 2006 roku został mianowany dyrektorem generalnym 3M Czechy. Od stycznia 2009 będzie kierował polskim oddziałem 3M.

„Jestem świadomy wyzwań, jakie stoją przed 3M Poland. Cieszę się, że powierzono mi opiekę nad tak ważnym oddziałem dla 3M Company. Jestem pewien, że wykorzystując zdobyte doświadczenie,  lokalne warunki ekonomiczne oraz silne strony polskiej filii uda się nam osiągnąć założone cele” – mówi Claude Richard.

Claude Richard ukończył ESCIL w Lyonie (Ecole Superieure de Chimie Industrielle de Lyon), gdzie uzyskał tytuł Inżyniera Chemii. W wolnym czasie oddaje się pasji jaką jest fotografia oraz czytanie książek historycznych. Ulubionym sportem nowego dyrektora generalnego 3M Poland jest jazda na nartach. Claude Richard jest żonaty, ma dwoje dzieci.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu