Liczba pasażerów korzystających z usług Wizz Air wzrosła w 2008 roku o 41%

Tagi:

Wizz Air, największa nisko-kosztowa linia lotnicza w Środkowo-Wschodniej Europie przewiózł w 2008 roku 5,9 mln pasażerów – 41% więcej niż rok wcześniej. Firma w ciągu ostatnich 12 miesięcy otworzyła 40 nowych połączeń.

Wizz Air posiada flotę złożoną z 20 samolotów Airbus A320, które obsługują loty z dziewięciu baz w europejskich miastach: w Polsce (Katowice, Warszawa, Gdańsk i Poznań), na Węgrzech (Budapeszt), w Bułgarii (Sofia), w Rumunii (Bukareszt i Kluż-Napoca) i na Ukrainie (Kijów).

Polska jest dla Wizz Air największym rynkiem. W 2008 roku przewoźnik powiększył swoją flotę w Polsce z 9 samolotów Airbus A320 do 11, uruchomił 19 nowych połączeń oraz otworzył bazę operacyjną w Poznaniu. 3,6 miliona pasażerów skorzystało z lotów na trasach z i do Polski. Jest to o 30% więcej niż w 2007 r. Rozwój linii w tym roku jest przede wszystkim uzależniony od przyszłości Terminalu Etiuda w Warszawie.

Aby jak najlepiej spełnić oczekiwania pasażerów i dostarczyć im usługi na najwyższym poziomie po najniższych cenach Wizz Air przygotował specjalnie dla nich nową promocję – Noworoczną Wyprzedaż biletów. Rezerwacja biletów powinna być dokonana pomiędzy 6 a 12 stycznia na stronie wizzair.com. Ceny biletów, zawierające podatki i opłaty, zaczynają się już od 19 zł. Liczba biletów w promocji jest ograniczona. Promocja dotyczy biletów, za które płatność jest dokonana przelewem bankowym. W przypadku skorzystania z innych form płatności pasażer musi ponieść koszt opłaty manipulacyjnej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu