Budują, wynajmują, sprzedają

Poznański deweloper – firma Świtalski & Synowie – rozpoczyna sprzedaż atrakcyjnych nieruchomości komercyjnych na terenie całego kraju. Obiekty handlowo-usługowe wystawione na sprzedaż posiadają komplet najemców
i stanowią bezpieczną lokatę kapitału, gwarantującą stały dochód.

Firma Świtalski & Synowie, obecna na rynku nieruchomosci od ponad dziesięciu lat, rozpoczyna sprzedaż kilkunastu w pełni skomercjalizowanych obiektów handlowo-usługowych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Nieruchomości wystawione na sprzedaż znajdują się m.in. w takich miastach jak: Gdańsk, Szczecinek, Lębork czy Olkusz i stanowią pełną własność firmy. Ich powierzchnia handlowa waha się od 300 do 2.200 mkw. Do głównych najemców sprzedawanych obiektów należy sieć Biedronka. W niektórych z nieruchomości poza Biedronką swoje punkty posiadają także lokalni przedsiębiorcy oraz właściciele znanych marek. Wszystkie obiekty przeznaczone na sprzedaż są ulokowane w centralnych punktach miast, posiadają dobrze zagospodarowaną przestrzeń wokół obiektów np. parkingi, a przy ich budowie zastosowano najnowocześniejsze standardy budowlane. Dla potencjalnego nabywcy takie przygotowanie obiektu oznacza gwarantowane źródło dochodu oraz bezpieczną lokatę kapitału – informuje Ireneusz Kazimierczyk, Prezes Zarządu firmy Świtalski & Synowie. Są to z pewnością inwestycje, które będą na siebie zarabiać same – dodaje.

Firma Świtalski & Synowie, prowadząc inwestycje na terenie całego kraju, wyspecjalizowała się w segmencie nieruchomości komercyjnych. Deweloper odpowiada za kompleksową realizację swoich projektów. W pierwszym etapie firma pozyskuje grunty w dogodnej lokalizacji, a następnie dopełnia formalności związanych z przekwalifikowaniem ich pod zabudowę. W kolejnej fazie rozpoczyna budowę obiektów, a po jej zakończeniu i pełnej komercjalizacji dokonuje sprzedaży. Przy dużych projektach inwestycyjnych firma Świtalski & Synowie współpracuje z takimi partnerami jak: Jeronimo Martins Dystrybucja, Raiffeisen Bank Polska S.A., PKO Bank Polski S.A., King Sturge oraz Cushman & Wakefield.

W drugiej połowie 2008 roku firma rozpoczęła realizację projektu, który zakłada wybudowanie w ciągu pięciu lat około 90 mini-centrów handlowych w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców. Ich powierzchnia wyniesie od 3 do 5 tys. mkw. 6 grudnia 2008 roku w Świdniku (woj. lubelskie) zostało otwarte pierwsze z nich.
W chwili obecnej nieruchomość została wystawiona na sprzedaż. Kolejne inwestycje prowadzone są w Goleniowie oraz Kaliszu. W mini-centrach poza sklepami wielkopowierzchniowymi, znajdą się apteki, restauracje, butiki i inne punkty usługowe. Firma po zakończeniu budowy i pełnej komercjalizacji obiektów przeznaczy je również na sprzedaż.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu