Rankingi najlepszych funduszy – Hong-Kong

Ile zarabiają inwestorzy najlepszych funduszy w Polsce, a ile w innych krajach? W dzisiejszej części przyglądamy się Hong-Kongowi. Bazujemy na oficjalnych źródłach Lipper Reuters i stronach internetowych firm zarządzających funduszami.

W czołówce funduszy pod kątem stóp zwrotu znajdują się dwa fundusze oparte na akcjach spółek chińskich.
Bessa ostatnich miesięcy zabrała większość wartości azjatyckich indeksów. Niemniej jednak fundusz indeksowy iShares FTSE/Xinhua A50 China Tracker pozwolił uzyskać 3-letnią stopę zwrotu na wysokim poziomie 160%. Inwestuje on w akcje spółek z indeksu reprezentującego 50 największych i najbardziej płynnych spółek chińskich. Jego udziały są notowane na giełdzie.
Na drugim miejscu znalazł się fundusz inwestujący w szeroki wachlarz akcji chińskich przedsiębiorstw a na trzecim lokujący aktywa w sektorze finansowym, którego kondycję mierzy indeks również z rynku chińskiego (Standard Life IG SICAV China Equities Z).
A na trzecim fundusz inwestujący w akcje sektora finansowego notowane na giełdzie w Hong Kongu (Hang Seng Financial Sector FlexiPower A).

Dla porównania, najlepszy polski fundusz inwestujący w instrumenty giełdowe uzyskał w tym samym okresie 3-letnią stopę zwrotu 143% w ujęciu złotówkowym (Investor FIZ).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu