Niemiecka precyzja w telefonii internetowej

SNOM – niemiecki producent urządzeń i akcesoriów VoIP –  wzmacnia swoją obecność w Polsce za sprawą Konsorcjum FEN. Obie firmy zawarły umowę dystrybucyjną, dzięki czemu w sprzedaży pojawiły się wielofunkcyjne aparaty telefoniczne oraz akcesoria do telefonii internetowej.

SNOM to niemiecki producent posiadający ponad dziesięcioletnie doświadczenie we wprowadzaniu na rynek rozwiązań do telefonii IP. Te rozwiązania to przede wszystkim aparaty telefoniczne na biurko, które wyróżniają się trwałością, niewielkim zużyciem energii, a także wieloma użytecznymi funkcjami. Produkty SNOM przeznaczone są głównie dla klienta biznesowego i mają szerokie zastosowanie – od małych biur, przez firmy średnie, aż po duże podmioty.

Do polskich użytkowników trafiło pięć modeli aparatów telefonicznych: SNOM 300, SNOM 320, SNOM 360, SNOM 370 i SNOM 820. Każdy z nich jest wyposażony w przeglądarkę XML – narzędzie, dzięki któremu można importować wiadomości tekstowe (np. kursy walut, aktualna pogoda), czy też informacje w postaci obrazków (w modelach wyposażonych w wyświetlacz graficzny) i prezentować je na ekranie telefonu. Dodatkowo każdy model telefonów SNOM posiada wbudowany przełącznik FastEthernet, który pozwala podłączyć do sieci znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie komputer. Aparaty oferują również możliwość inicjowania połączeń telefonicznych z poziomu przeglądarki internetowej, są także wyposażone w zestaw głośnomówiący. Urządzenia SNOM cechują się niskim poborem energii, mogą też być zasilane przez PoE (kabel ethernetowy).

„Wyróżniającą cechą telefonów SNOM jest obsługa wielu kont SIP, co pozwala korzystać z wielu operatorów VoIP. W przypadku modelu SNOM 300 może być ich maksymalnie czterech, natomiast pozostałych – nawet dwunastu. Użyteczną funkcją jest wyposażenie telefonów w protokoły TLS i SRTP, które zabezpieczają przed nieuprawnionym podsłuchiwaniem rozmów telefonicznych. Bezpieczeństwu służy dodatkowo możliwość wykorzystywania kanałów VPN. Telefony SNOM wykorzystują także technologię szerokopasmową, która powoduje, że podczas rozmowy telefonicznej ma się wrażenie przebywania w jednym pomieszczeniu z rozmówcą” – mówi Jakub Fabiś, Account Manager, Konsorcjum FEN.

Aparaty SNOM mają też znacznie więcej ciekawych i przydatnych rozwiązań – np. podgląd pracy współpracowników (handlowców czy osób z działu call center), co jest możliwe dzięki opcji monitorowania zajętości i bezczynności linii telefonicznych (w modelach najbardziej zaawansowanych, jak SNOM 820).  Pomocną w pracy firm będzie na pewno funkcja połączeń telekonferencyjnych oraz sygnalizacja połączenia oczekującego w czasie prowadzonej rozmowy. Aparaty wyróżnia dodatkowo bardzo ładny i stylowy wygląd, przejrzysty układ klawiszy oraz ultralekka słuchawka (SNOM820), co zwiększa komfort użytkowania telefonu.

Oprócz aparatów telefonicznych, w ofercie SNOM możemy znaleźć także szereg użytecznych akcesoriów do telefonii internetowej. Ciekawym produktem jest np. przewodowa słuchawka klarVOICE, która potrafi przenieść dźwięk z bardzo szerokiego zakresu częstotliwości 50Hz-7kHz. W rezultacie w słuchawce telefonu słychać naturalny, ludzki głos. Kolejnym ciekawym urządzeniem – stworzonym przez SNOM na potrzeby sekretariatów – jest przystawka do telefonu, która zwiększa liczbę programowalnych przycisków o 42 klawisze. Z kolei oprogramowanie SNOM Flexor CTI integruje system telefonii VoIP w firmie z aplikacją Microsoft Outlook. Tym sposobem pracownicy mogą inicjować i odbierać połączenia telefoniczne bezpośrednio z ekranu monitora.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu