MediaTory wspierają Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To już XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz drugi przyłączyli się do niego organizatorzy MediaTorów – Studenckich Nagród Dziennikarskich oraz Centrum Meblowe Witek, którzy na aukcję przeznaczyli najbardziej medialną kanapę w Polsce. Przedsięwzięcie to wsparł również Bogdan Rymanowksi – AuTorytet 2008.

„Czerwony wypoczynek” stała się symbolem Gali MediaTorów. W tym roku zasiedli na niej m.in.: Wojciech Jagielski (Gazeta Wyborcza), Ewa Stankiewicz i Anna Ferens (TVN), Bogdan Rymanowski (TVN) oraz Michał Majewski i Paweł Reszka (Dziennik).

W ubiegłym roku podobny komplet wylicytował właściciel firmy DROBUD z Polkowic pan Marek Kondratowicz. „Pierwszy raz wzięliśmy tak aktywny udział w akcji WOŚP, tym samym była to nasza pierwsza licytacja w życiu. Kanapa na razie stanie w siedzibie firmy i mamy nadzieję, że przyniesie nam szczęście” – mówi pani Marlena Kodratowicz. Uroczyste przekazanie miało miejsce w Centrum Witek. Dzięki tej aukcji na konto Orkiestry trafiło 4150 zł. Była to najwyższa kwota w całym Krakowie.

Tegoroczny laureat kategorii AuTorytet – Bogdan Rymanowski także postanowił wesprzeć aukcję WOŚP i dołączył swoją MediaTorową statuetkę wraz z autografem do czerwonego wypoczynku. Pieniądze z licytacji zostaną przeznaczone dla dzieci z chorobami onkologicznymi.

Organizatorzy nie kryją zadowolenia, że mogą ponownie wesprzeć akcję Jurka Owsiaka i tym samym mają nadzieję, że uda im się powtórzyć sukces z ubiegłego roku. Jak mówi koordynator główny Bartosz Paturej: „Cieszymy się, że już drugi raz możemy przy okazji naszej inicjatywy pomóc dzieciakom w ich chorobie. Nasza aukcja znalazła się w gronie specjalnych aukcji WOŚP, więc mamy nadzieję, że połączenie wygodnej kanapy i ekskluzywnej statuetki, pozwoli nam zgromadzić jak najwięcej pieniędzy na konto Orkiestry”.

Finał MediaTorów – Studenckich Naród Dziennikarskich miał miejsce 29 listopada 2008 r. w Auditorium Maximum UJ w Krakowie. Galę obejrzało 1200 osób. Przybyli na nią nominowani dziennikarze m.in.: Piotr Kraśko, Maciej Mazur, Marek Raczkowski, Rafał Ziemkiewicz. Całe uroczystość została utrzymana w konwencji telewizji MediaTory 365, w jej ramówce znalazły się takie programy jak: serwis informacyjny – Wiadomości, Fakty, Wydarzenia; telenowela – A jak Akumulator; program o nowych techlologiach – PromoTor, a także ProwokaTor Show. Galę uświetnił występ grupy beatboxerów Me, Myself and I.

Więcej informacji na stronie www.mediatory.pl oraz pod adresem http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=216227.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu