Recepta na mrozy? Leć do Egiptu

40 stopni różnicy w temperaturze i trzy godziny lotu. Aż i tylko tyle dzieli nas dziś od słonecznego i ciepłego Egiptu. Kraj faraonów to wciąż ulubiony kierunek wyjazdów naszych rodaków. Wiosną, latem, jesienią a także zimą. Zwłaszcza tak mroźną jak teraz!

Podróżować warto zawsze. Jednak wyjazdy w ciepłych kierunkach nabierają jednak wyjątkowego sensu i zdrowotnego wręcz znaczenia, kiedy temperatura na naszych zaokiennych termometrach spada o 10 i więcej kresek poniżej zera.

Słońce i ciepło w czasie siarczystych mrozów, krótkich i ciemnych dni działają jak najlepsze lekarstwa antydepresyjne i rozgrzewające. Warto pamiętać, że depresja sezonowa w okresie zimowym, spowodowana brakiem światła, dotyka co osiemnastego Polaka. Aż 80 proc. spośród nich to kobiety. Zamiast kupować drogie lampy lub zapisywać się na grupowe seanse fototerapii lepiej odwiedzić zimą kierunki, gdzie słońce w naturalnej postaci jest niczym nieograniczone.

– Naszych klientów kuszą oczywiście coraz tańsze kierunki egzotyczne takie jak Meksyk, Kuba czy Tajlandia, ale bezsprzecznie słonecznym numerem jeden jest w tym okresie Egipt. Jest tani, bezpieczny, sprawdzony i bardzo bliski. – potwierdza Iwona Sokołowska, dyrektor działu sprzedaży w EasyGo.pl.

Zalet wyjazdów do ciepłych krajów w okresie zimowym jest wiele. Dużo tańsze oferty, mniejszy tłok w kurortach, a przede wszystkim szansa na energetyczne podładowanie akumulatorów. Zimowa depresja może zostać zatem przerwana w najbardziej naturalny dla ludzkiego organizmu sposób – słońcem.

Temperatura powietrza i wody w Egipcie w styczmiu często przekracza + 20 stopni Celsjusza. Aby pozbyć się objawów depresji sezonowej wystaczą tylko 2 godziny silnego światła dziennie, a w Egipcie mamy zagwarantowanych dziennie aż 8 godzin słońca. Łatwo zatem odpocząć od wszystkiego co nas osłabia, a jeśli tylko wykluczymy na urlopie oglądanie telewizji, także od atakujących nas z wszystkich stron informacji o kryzysie na rynkach finansowych.

Co ciekawe, od kilku dni, kiedy Polskę opanowały silne mrozy co 6-ty klient portalu chce w najbliższym tygodniu uciec przed nimi do Egiptu. – To naturalne – podkreśla Tomasz Domżalski, dyrektor marketingu w EasyGo.pl – i logicznie uzasadnione. Dużo przyjemniej bowiem wybrać się na słoneczne plaże wtedy, kiedy u nas jest zimno, szaro i mokro. Lato w środku zimy to świetny pomysł na krótki urlop.

Jest w czym wybierać. EasyGo.pl ma w tej chwili ponad 100 300 propozycji z wylotami do Egiptu już od 8 stycznia. Co ważne nie tylko z Warszawy, ale także z lotnisk regionalnych – Gdańska, Katowic, Wrocławia, Poznania, łodzi i Krakowa. Ceny wycieczki samolotowej dla jednej osoby zaczynają się w tej chwili już od 990 zł w opcji HB (śniadania i obiadokolacje) za7 dni pobytu. Większość ofert mieści się w średnim przedziale cenowym od 1200 do 1900 zł za osobę, choć są oczywiście wyjazdy droższe i bardziej ekskluzywne, nawet po 5,5 czy 6 tys. złotych.

Ważne, że mimo trwającego konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie Egipt pozostaje bezpiecznym kierunkiem wypoczynku. Ani Polski MSZ, ani żaden krajowy touroperator i jego egipski partner nie zgłaszali sygnałów o jakimkolwiek niebezpieczeństwie. Warto pamiętać, że turystyka jest dla Egiptu główną gałęzią dochodu narodowego, dlatego każdy turysta musi być w nim, z założenia, bardzo bezpieczny.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu