Firma TIM S.A. wybrała oprogramowanie MicroStrategy Business Intelligence do raportów i analiz

MicroStrategy® Incorporated (Nasdaq: MSTR), jeden z najważniejszych dostawców oprogramowania business intelligence (BI) na świecie, ogłosiło dzisiaj, że firma TIM S.A. wybrała MicroStrategy, w celu udoskonalenia możliwości raportowania i analizowania danych. TIM S.A. jest liderem wśród sieci dystrybucji materiałów elektrotechnicznych w Polsce i jest od blisko 10 lat notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie sieć dystrybucji firmy TIM składa się z 33 oddziałów handlowych na terenie całej Polski oraz posiada 2 główne Magazyny Centralne we Wrocławiu i Toruniu.

TIM S.A. planuje zbudować bardziej wydajną hurtownię danych dla swoich oddziałów w całej Polsce. Dzięki nowej hurtowni danych, TIM S.A. oczekuje wzrostu efektywności użytkowników, jak również podniesienia wydajności przedsiębiorstwa oraz satysfakcji klientów. Platforma MicroStrategy umożliwi użytkownikom końcowym firmy TIM S.A. ze wszystkich działów raportowanie i analizowanie dużej ilości danych na pulpitach menadżerskich oraz przygotowywanie raportów bez potrzeby rozumienia modelu biznesowego lub wiedzy technicznej. MicroStrategy zapewni firmie TIM S.A. oprócz wdrożenia i wsparcia technicznego departamentom sprzedaży, finansów, logistyki i HR, również nowy pakiet szkoleń.

TIM S.A. porównał MicroStrategy do kilku innych dostawcow rozwiązań BI i uznał, że MicroStrategy dostarczyło firmie TIM S.A. doskonały prototyp, który prezentuje wysoką wydajność i możliwości jednoczesnego integrowania hurtowni danych z istniejącymi źródłami danych TIM-u.

Pan Krzysztof Folta, Prezes Zarządu, jest bardzo zadowolony z podjętej decyzji wyboru MicroStrategy: “Podczas testów wydajności i funkcjonalności, platforma oprogramowania MicroStrategy zaprezentowała firmie TIM S.A. wyjątkowe możliwości raportujące i analizujące, zapewniające większą efektywność i funkcjonalność w porównaniu do innych produktów BI, które sprawdziliśmy.”

“Jesteśmy dumni ze współpracy z firmą TIM S.A. oraz z tego, że dostarczamy jej możliwości udoskonalające funkcje raportowania i analizowania,” powiedział Sanju Bansal, COO w MicroStrategy. “Zintegrowana platforma BI MicroStrategy dostarcza łatwe w obsłudze raporty, pulpity menadżerskie i karty wyników, które są cennymi narzędziami identyfikującymi istotne trendy i pomagającymi podejmować decyzje biznesowe oparte na szczegółowych analizach.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu