Firma Juniper Networks znalazła się w kwadrancie liderów „Magicznego kwadrantu” czołowej firmy analitycznej, w zakresie SSL VPN

Firma Juniper Networks Inc. (NASDAQ: JNPR), lider na rynku wysokowydajnych sieci, poinformowała, że znalazła się w „Kwadrancie liderów” w niedawno opublikowanym przez firmę Gartner raporcie: „Magiczny kwadrant SSL VPN.1  W raporcie oceniano firmy pod kątem zdolności do realizacji celów i kompletności ich wizji w odniesieniu do rynku SSL VPN.

Zgodnie ze słowami raportu Gartnera „W Magicznym Kwadrancie wskazujemy, którzy producenci prawdopodobnie będą dominowali na rynku sprzedaży sieci zdalnego dostępu VPN i wpływali na kierunki decyzji technologicznych do 2013 roku, a także którzy producenci są najbardziej zauważani przez klientów, dostają najwięcej zapytań o informacje i realizują najwięcej nowych i już rozpoczętych instalacji, według bazy danych klientów firmy Gartner”. Raport informuje, że „Liderzy cechują się zrównoważeniem postępów i nakładów we wszystkich kategoriach realizacji i wizji. Ich działania podnoszą poprzeczkę konkurencji na rynku w odniesieniu do wszystkich produktów i mogą zmieniać bieg wydarzeń w branży. Aby utrzymać się w kwadrancie Liderów, producenci muszą wyróżniać się w obszarze mobilnego dostępu do sieci i dominować w zakresie sprzedaży”.

„Od powstania kategorii rynkowej SSL VPN, firma Juniper na tym rynku zawsze zajmowała pierwsze miejsce. Cieszymy się z ponownego znalezienia się w kwadrancie liderów za naszą linię produktów SSL VPN” – powiedział Mark Bauhaus, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny działu Service Layer Technologies firmy Juniper Networks.  „Juniper w dalszym ciągu zapewnia najlepsze na światowym rynku rozwiązania SSL VPN i zdecydowanie stawia na innowację i prowadzenie w dziedzinie wysokowydajnych produktów sieciowych zapewniających niezawodny i bezpieczny dostęp do sieci z każdego miejsca i o każdej porze. Platformy bezpiecznego dostępu – Secure Access SSL VPN – firmy Juniper pozostają standardem rynkowym i preferowanym rozwiązaniem dostępu do sieci ujednoliconych wśród naszych klientów z sektora operatorów i przedsiębiorstw na całym świecie”.

Z raportem „Magic Quadrant for SSL VPN,” można się zapoznać pod adresem http://www.juniper.net/company/presscenter/recognition/index.html.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu