VIA dołącza do Qifang we wspieraniu innowacyjnych systemów mikrofinansowania dla studentów w zachodnich Chinach

Współpraca pomoże studentom w odległych obszarach Regionu Autonomicznego Ningxia w pełni wykorzystać możliwości uniwersyteckiego wykształcenia

VIA Technologies, Inc poinformowała o podpisaniu umowy o strategicznej współpracy z Qifang w zakresie zaspokajania potrzeb edukacyjnych ubogich studentów w zachodnich Chinach poprzez wykorzystanie społecznej internetowej platformy edukacyjnej Qifang pod adresem www.qifang.cn.

Pierwszym krokiem programu jest sfinansowanie przez VIA laboratorium komputerowego na Uniwersytecie Nauczycielskim Ningxia w mieście Guyuan w południowym, górzystym regionie Ningxia. Ponadto, firma umożliwi swoim pracownikom współuczestnictwo w programie poprzez udostępnianie pożyczek pomocowych dla studentów potrzebujących wsparcia finansowego, poprzez platformę internetową Qifang.

Na uniwersytecie tym uczy się około 6000 studentów, pochodzących w większości z biednych wiejskich obszarów zachodnich Chin. Zdobycie wyższego wykształcenia jest kluczowe dla ich samorozwoju i zmniejszenia biedy w ich społecznościach. Jednakże koszty edukacji są bardzo wysokie i trudne do poniesienia przez ich rodziny, dlatego studenci zwykle dążą do uzyskania finansowej niezależności lub z trudnością pozyskują finansowe wsparcie umożliwiające ukończenie czteroletniej edukacji na uniwersytecie.

Inicjatywę Qifang, co w języku chińskim oznacza „kwitnąć razem” i opisuje pomyślny rozwój poprzez edukację, stworzono po to, by umożliwić studentom w Chinach finansowanie edukacji poprzez internetową społeczność, która kontaktuje studentów z pożyczkodawcami i sponsorami.

“Ta współpraca to dla nas nowy sposób na rozszerzenie globalnego zasięgu inicjatywy VIA pc-1, której celem jest edukowanie i udostępnianie komputerów ludziom mieszkających na odległych obszarach,” powiedział Richard Brown, wiceprezes ds. marketingu w VIA Technologies, Inc. „Dzięki rozbudowanym funkcjom społecznościom, platforma internetowa Qifang umożliwi naszym pracownikom aktywne zaangażowanie w życie studentów i oferowanie im pomocy w bardzo ważnym momencie w życiu,”

“Qifang jest otwarta platformą i społecznością internetową, której misją jest pomoc w znajdowaniu źródeł finansowana edukacji,” powiedział Calvin Chin, dyrektor generalny Qifang. Cieszy nas współpraca z VIA. Z jednej strony umożliwiamy VIA i jej pracownikom uczestnictwo w działalności społecznej w sposób wydajny i przejrzysty; z drugiej pomagamy najlepszym studentom Uniwersytetu Nauczycielskiego Ningxia sprostać wymaganiom finansowym. Mamy nadzieję, że program VIA zachęci inne firmy i osoby prywatne do udziału w Qifang, pomagając nam kontaktować ze sobą potrzebujących z tymi, którzy chcą pomóc.”

“Jesteśmy wdzięczni za pomoc platformie Qifang, firmie VIA i jej pracownikom,” powiedział p. Wang, dyrektor działu spraw studenckich Uniwersytetu Nauczycielskiego Ningxia, który zarządza programem ze strony uczelni. „Program nie tylko pomoże studentom sfinansować wykształcenie, lecz także ułatwi dostęp do zasobów edukacyjnych i informacyjnych Internetu poprzez Laboratorium Komputerowe VIA.”

Inicjatywa VIA pc-1

Inicjatywa VIA pc-1 to plan udostępnienia technologii informatycznych kolejnemu miliardowi użytkowników. Program skoncentrowany na komunikacji, edukacji i informacji ma na celu umożliwienie milionom ludzi poprawy jakości życia za pośrednictwem technologii, szczególnie na wschodzących rynkach. Na VIA pc-1 składa się szereg elastycznych systemów opartych na cieszących się szerokim uznaniem, energooszczędnych platformach procesorowych VIA. Inicjatywa jest realnym i zrównoważonym sposobem udostępnienia technologii komputerowej milionom ludzi w ramach trwałego modelu gospodarczego. Spośród licznych programów uruchomionych przez VIA dla rozpowszechniania technologii i poprawy jakości życia, inicjatywa pc-1 ma najbardziej uniwersalny charakter i może wywrzeć wpływ na życie największej liczby ludzi.

Więcej informacji o Inicjatywie VIA pc-1 na stronie:
http://www.via.com.tw/pc-1

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu