ProLogis Park Bratislava Najlepszym Projektem Logistycznym 2008 roku

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj, że ProLogis Park Bratislava został uznany Najlepszym Projektem Magazynowym/Logistycznym 2008 roku przez Construction Investment Journal, wiodące czasopismo rynku handlu nieruchomościami w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nagrodę wręczono podczas drugiej edycji dorocznej gali Construction Investment Journal Awards, która odbyła się w słowackiej stolicy Bratysławie. ProLogis Park Bratislava był jednym z trzech projektów ProLogis nominowanych do tej nagrody; uznanie zyskały również ProLogis Park Galanta-Gán i ProLogis Park Nove Mesto. ProLogis Park Bratislava, położony 24 kilometry na wschód od centrum Bratysławy, jest obecnie największą inwestycją ProLogis na Słowacji. Park został wybrany przez najlepszych specjalistów z branży nieruchomości ze względu na swój sukces komercyjny, wysoce profesjonalne wykonanie projektu oraz strategiczne położenie.

„Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania tej nagrody jako symbolu uznania rynku,” powiedział Mario Sander, Market Officer ProLogis na Czechy i Słowację. „Fakt ,że doceniono nasze osiągnięcia daje nam ogromną satysfakcję. Zamierzamy dalej ulepszać jakość usług świadczonych przez firmę nie tylko na Słowacji, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.”

ProLogis Park Bratislava jest położony przy autostradzie E75, około 24 kilometry na wschód od centrum Bratysławy oraz 16 kilometrów od stołecznego lotniska międzynarodowego. Obecnie park składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni magazynowej 182 600 metrów kwadratowych. Do klientów ProLogis Park Bratislava należą: Brilux, Carcoustics, DHL, Gebrüder Weiss, HOPI, Lekkerland, Nay Elektrodom, Spandex, Tesco, Weindel i Wincanton.

Słowacka gala wręczenia nagród CiJ, która odbyła się 11 grudnia w Bratysławie, była ostatnią imprezą organizowaną przez CiJ w roku 2008 wieńczącą serię pięciu regionalnych imprez, w których uczestniczyło prawie 1500 przedstawicieli branży.  Na przestrzeni roku CiJ nagrodził 43 firmy za ich osiągnięcia w branży nieruchomości komercyjnych. Nagrody CiJ są przyznawane przez Roberts Publishing Media Group, wydawcę czasopisma CEE Construction & Investment Journal, od 1995 r. Sieć biur wydawnictwa Roberts Publishing w Bukareszcie, Budapeszcie, Pradze i Warszawie organizuje edycje konkursu w Rumunii, na Węgrzech, w Czechach i Słowacji, oraz w Polsce a także konferencje nt. nieruchomości na terenie całej Europy Środkowo-Wschodniej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu