Veracomp trzeci raz Gazelą Biznesu

przez | 17/12/2008

Veracomp SA został uhonorowany Gazelą Biznesu 2008. Prestiżowy tytuł dziennika Puls Biznesu został przyznany krakowskiemu dystrybutorowi po raz trzeci z rzędu. Redakcja nagradza w ten sposób najbardziej dynamiczne firmy w polskiej gospodarce.

W tegorocznym rankingu Gazele Biznesu 2008 oceniano wyniki firm w latach 2005 – 2007. Veracomp znalazł się w elitarnym gronie przedsiębiorstw, które w tym czasie ani razu nie odnotowała straty i z roku na rok osiągały przyrost sprzedaży. Dynamiczny rozwój połączony z transparentnym działaniem i wiarygodnością, to najważniejsze cechy firm kwalifikujących się do tytułu.

„Jesteśmy dumni z przyznanego po raz trzeci z rzędu wyróżnienia , zwłaszcza że Veracomp dynamicznie się rozwija nie tylko pod względem przychodów. W tym czasie mocno rozbudowaliśmy ofertę produktową o kolejne zaawansowane rozwiązania IT oraz umocniliśmy naszą pozycję jako doradca biznesowy i techniczny dla naszych Partnerów” – podkreśla Adam Rudowski, prezes Veracomp SA.

Z punktu widzenia „Pulsu Biznesu” gazela to firma średniej wielkości, która doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. W razie zagrożenia z ich strony, po prostu ucieka do przodu. O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech kolejnych lat. Gazelę Biznesu wyróżnia również wśród konkurencji nieskazitelna reputacja oraz uczciwość wobec kontrahentów, pracowników, a także skarbu państwa.

Tegoroczna edycja rankingu została opracowana przez „Puls Biznesu” po raz dziewiąty. Zestawienie najbardziej dynamicznych firm w Polsce tradycyjnie już przygotowała wywiadownia handlowa Coface Poland.